Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
THY İnsan Kaynakları ekibi Kktc ye geliyor
11 Mart 2011 Cuma Saat 22:30

THY İnsan Kaynakları ekibi Kktc ye geliyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşlarına ay sonu başlayacağını vurguladı.

Saner, Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nden bir ekibin Salı günü ülkeye gelerek, eski Kıbrıs Türk hava Yolları çalışanlarından işe alınacakların belirleneceğini de açıkladı.

Bakan Saner, uçuşların Mart sonu itibarıyla başlamasının planlandığını ancak 5-10 gün gecikme olabileceğini belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Cumhuriyet Meclisi’nde gündem dışı konuşmalara yanıt verirken yaptığı uçuşların başlamasıyla ilgili açıklamanın TAK haberinde yanlış yer aldığını belirterek, yeni havayolu şirketiyle ilgili gelişmeler hakkında yeni bilgiler verdi.

Saner, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Milletvekili Kadri Fellahoğlu’nun gündem dışı konuşmasında gösterdiği Atlasjet’le yapılan anlaşma belgesinde yeni kurulacak havayolu şirketinin Mayıs 2011’de uçacağının yer aldığını, ancak bugün itibarıyla izinlerin alındığını ve Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın  mart sonunda uçacağını belirtti.

“Mart sonu itibarıyla uçuşların başlaması planlanmaktadır. Bunda bir tereddüdümüz yoktur. 5-10 gün gecikme olabilir ama hedefimiz mart sonudur” diyen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Saner, slot alımları için de Türkiye Sivil Havacılık’a müracaat ettiklerini söyledi.

Bakan Saner, 15 Mart Salı günü Türk hava Yolları İnsan Kaynakları Müdürlüğü ekibinin adaya gelerek personel konusunda çalışma yapacağını, eski Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarından CV istenerek mülakatlar yapacağını kaydederek, kaç personel alınacağına Türk Hava Yolları’nın karar vereceğini belirtti.

Saner, yeni şirketin Türkiye’de 10 havalimanına ve Londra Stansted Havalimanı’na uçuş yapacağını ifade etti.
Yüzde 60’ı iş insanları, yüzde 30’u devlet ve yüzde 10’u da Türk Hava Yolları hisselerinden oluşturulan 20 milyon TL sermayeli yeni şirket Kuzey Kıbrıs Hava Yolları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne  devlet - özel sektör ortaklığıyla kurulan ilk şirket olmuş ve ortaklık sözleşmesi 18 Ocak 2011’de imzalanmıştı.

Bu haber toplam 14268 defa okunmuştur
THY İnsan Kaynakları ekibi Kktc ye geliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans