Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daü Spor Salonu açıldı
12 Mart 2011 Cumartesi Saat 12:45

Daü Spor Salonu açıldı

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) öğrencilere farklı spor imkanları sağlamak amacıyla “EMU Sporium” adı altında spor salonu açıldı.

DAÜ Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda kurulan, 5 stüdyodan oluşan kardiyo, spinning, TRX, Brazillian,aerobik, plates ve fitness gibi sporların yapılmasına imkan sağlayan “EMU Sporium”un açılışı Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Çavuşoğlu, açılış töreninin ardından stüdyoları gezdi, yürüyüş bandının üzerine çıkarak spor yaptı.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “EMU Sporium”u, “çok isabetli bir karar” olarak nitelendirerek, KKTC için üniversitelerin olmazsa olmaz olduğunu, aynı şekilde sportif faaliyetlerin de üniversiteler için olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

KKTC üniversitelerinin çok uluslu öğrenci yapısına dikkat çeken Çavuşoğlu, öğrencilerin kaynaşmalarının ve sağlıklı yaşamalarının sportif etkinliklerle sağlanabileceğini, üniversitelerin sosyal ve sportif çabalarını artırması gerektiğini ifade etti.

Spor yapan insanın sağlıklı düşünerek, sağlıklı karar vereceğini söyleyen Çavuşoğlu, bu gibi spor tesislerinin üniversitelerin imajına ve insan sağlığına çok büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak da, “EMU Sporium” adı altında çeşitli sportif aktivitelerinin yapılacağı 5 stüdyoyu, öğrencilerin, üniversite personelinin ve bölge halkının hizmetine sunduklarını ifade etti.

Öztoprak, kampus hayatının sadece eğitimle sınırlı olmadığını, sosyal ve sportif faaliyetlerin de öğrencilerin gelişmesinde önemli olduğunu vurgulayarak, spor alanlarının öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutma açısından da büyük önem taşıdığını söyledi.

Bu haber toplam 12544 defa okunmuştur
Daü Spor Salonu açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans