Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefke ye 400 Fidan
16 Mart 2011 Çarşamba Saat 18:42

Lefke ye 400 Fidan

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın 2011 Çevre Yılı etkinlikleri çerçevesinde, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı, Lefke Belediyesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi işbirliğiyle bugün Lefke’de fidan dikimi gerçekleştirildi.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’ün de katıldığı etkinliğe, bölge okulları ve bölgedeki bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi.

Bakanlık Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, etkinlikte, Lefke Öncü Kadınlar Derneği Lokali Önü’nden başlayarak, LAÜ Doğu Kapısı’na kadar süren yol boyunca servi, beyaz ve mavi akasya ile oya olmak üzere toplam 400 fidan dikildi.

DÜRÜST

Öğrencilerle birlikte fidan diken Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, yaptığı açıklamada, etkinliğin amacının özelde Lefke’yi daha yeşil bir konuma getirmek, genelde de gelecek nesillere daha yeşil ve daha temiz bir doğa teslim edebilmek olduğuna işaret ederek, etkinliğe katılan ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

Herkesin bir fidan dikmesinin önemine vurgu yapan Bakan Dürüst, halkı çevre konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı.

ZAFER

Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer de, etkinliğin daha yeşil bir yöre yaratmak anlamında önem taşıdığını kaydederek, ağaç ve çevre sevgisini yaymak ve halkta çevre bilincini uyandırmak amacıyla böyle bir etkinlikte yer aldıklarını söyledi.

GÖKSEL

LAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel de, LAÜ olarak bölgede gerçekleştirilen tüm etkinliklere katkı koymak ve bölgedeki yerel yönetim ile sivil toplum örgütleriyle iç içe çalışmak hedefinde olduklarını belirterek, LAÜ’nün ağaçlandırma faaliyetlerinin süreceğini ve kendilerine gösterilecek uygun bir bölgede LAÜ Ormanı yaratmak istediklerini ifade etti.

Bu haber toplam 15078 defa okunmuştur
Lefke ye 400 Fidan Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans