Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ban Ki-Moon, 3 lü Görüşmeler Haziranda
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 00:42

Ban Ki-Moon, 3 lü Görüşmeler Haziranda

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas Arasındaki Yeni Üçlü Görüşmenin Haziran Ayında Yapılmasının Düşünüldüğü Belirtiidi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas arasındaki yeni üçlü görüşmenin haziran ayında yapılmasının düşünüldüğü belirtiidi. Flelefheros gazetesine göre, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer'in katılımıyla kısa bir süre önce New York'ta yapılan değerlendirmede ileriki adımlar belirlendi.

Gazete, BM'nin, nisan ayında yeni bir üçlü görüşme yapılması ihtimalinin üretken olmayacağını düşündüğünü yazdı. Mart sonunda yeni bir değerlendirmenin yapılacağını, Ban Ki-Moon'un bu amaçla liderlere ya telefon açacağı ya da mektup göndereceğini bildirdi.

Öte yandan nisan ayındaki üçlü görüşmenin iptali konusunda nihai kararın verileceğini bildiren gazete, Yeni üçlü görüşmenin Güney Kıbrıs ve Türkiye'deki seçimlerin ardından haziran ayında yapılması yönünde olduğunun kararlaştırıldığını belirtti.

Bu haber toplam 1779 defa okunmuştur
Ban Ki-Moon, 3 lü Görüşmeler Haziranda Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans