Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Av. Barış Mamalı soruşturması devam ediyor
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 01:29

Av. Barış Mamalı soruşturması devam ediyor

“Avukatiye ücretimdir” diyerek 6 villayı adına kaydettiren daha sonra da bir villayı üzerine geçiren Av. Barış Mamalı iyice köşeye sıkıştı

Norcon Ltd'nin iki aylık avukatı olmasına ve bir tek defa bile mahkemeye çıkmamasına rağmen, "avukatiye ücretimdir" diyerek, başkalarına ait 6 villayı satış sözleşmesi ile adına kaydettiren, daha sonra ise söz konusu villalardan birini "bağış" adı altında üzerine geçiren Av. Barış Mamalı iyice köşeye  sıkıştı.
Mamalı,  olaya siyasi boyut vererek sorumluluktan  kurtulmaya çalışırken,  bazı gazetelere verdiği paralı duyurularda "yürütmekte olduğu siyasi mücadeleyi engellemek isteyen karanlık güçlerin komplosu ile karşı karşıya olduğunu" ileri sürüp, gülünç iddialarda bulundu.
Muhabirlerimizin yaptığı araştırma sonucunda ise Girne polisinin, Mamalı  hakkındaki soruşturmayı yürütmekte olduğu öğrenildi. Polis, yürütmekte olduğu soruşturma çerçevesinde Mamalı ile diğer sorumluların ifadelerini alırken,  Tapu belgelerine, devir takrirlerine ve satış sözleşmelerine el koyup, bunları incelemeye aldı.
Bu arada, 2005 yılında 700 bin sterlin ödeyerek, satış sözleşmesi ile  Norcon Ltd'den 7 villa satın alan ve söz konusu villaların tapularını hala daha alamayan ABD vatandaşı David Apel'in yakınları da, Güney Kıbrıs'taki ABD Büyükelçiliğini devreye koyup, Mamalı hakkında şikayette  bulundular.
Gazetemize ulaşan diğer haberlere göre ise, David Apel'in yakınları yarın KKTC makamları ile Başsavcılık nezdinde girişimlerde bulunup, Mamalı'yı şikayet edecekler.

Bu haber toplam 11881 defa okunmuştur
Av. Barış Mamalı soruşturması devam ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans