Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mormenekşe Enginar Festivali 6 - 8 Mayıs
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 13:34

Mormenekşe Enginar Festivali 6 - 8 Mayıs

Mormenekşe Kadınlar Birliği ve Mormenekşe Enginar Festivali Komitesi, Enginar Festivali’nin üçüncüsünü yapmaya hazırlanıyor.

Komite üyeleri bu çerçevede destek istemek amacıyla Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’ü Cumhuriyet Meclisi’nde ziyaret etti.

Dürüst’ü, Cumhuriyet Meclisi’nde ziyaret eden Mormenekşe Enginar Festival Komitesi, bölge ürünü olan enginar ihracatının, narenciye ihracatını aşacak kapasitede olduğunu belirtti.

Mormenekşe Kadınlar Birliği Başkanı Erşen Ummanel, festivali komitesi adına yaptığı açıklamada, enginarı sembol olarak kullanarak düzenledikleri festivalin üçüncüsünü gerçekleştirmek için yaptıkları çalışmalar için destek ve katkı beklediklerini söyledi.

ÖZCAFER

Görüşmeye katılan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Afet Özcafer ise, kendisinin de Yeni Boğaziçi’nde ikamet ettiğini belirterek, Mormenekşe Enginar Festivali’nin köyde büyük bir dayanışma ile organize edildiğini anlattı. Özcafer, festivalin her yıl biraz daha geliştirilerek yapıldığını belirtti.

DÜRÜST

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst de, bir kültür sanat şöleni olarak nitelendirdiği enginar festivalinin ileriki yıllara daha ciddi bir temel üzerinde aktarılması için gereken tüm katkıyı koyacaklarını belirtti.

Bakan Dürüst, “Festivalin dünyaya açılan bir pencere olmasını diliyorum” dedi.

ÖZTEMİZ

Mormenekşe Enginar Festivali Komitesi üyelerinden Hilmi Öztemiz de, yurt dışına yaklaşık 8 milyon adet enginar ihracatı yapıldığını ve bunun da ekonomiye büyük katkı sağladığını kaydetti.

Öztemiz: “Desteklenmesi halinde enginar ihracatı, narenciye ihracatını aşacak kapasitede” dedi.

Bu haber toplam 12286 defa okunmuştur
Mormenekşe Enginar Festivali 6 - 8 Mayıs Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans