Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
73 Yıllık Evli çifti ölüm 1 günlüğüne ayırdı
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 14:42

73 Yıllık Evli çifti ölüm 1 günlüğüne ayırdı

Hamitköyde 73 Yıllık Evli Hamit Sakallı (94) ve Emine Sakallı (88) Çifti Birer Gün Arayla Hayata Gözlerini Yumdu.

73 yıllık evli Hamit Sakallı (94) ve Emine Sakallı (88) çifti birer gün arayla hayata gözlerini yumdu. Üzülmesin diye, eşinin ölümünden haberdar edilmeyen Emine Sakallı, bir gün sonra hayatını kaybetti.

Lefkoşa'ya bağlı Hamitköy'de 73 yıl aynı yastığa baş koyan Hamit ve Emine Sakallı çifti, bir gün arayla hayata gözlerini yumdu. Sakallı çifti, yıllarca çobanlık yaparak, geçimlerini sağlamaya çalıştı.7 evlat sahibi olan Sakallı çiftinin, 13 torunu ve 15 torun çocuğu vardı.

94 yaşındaki Hamit dede ve 88 yaşındaki Emine ninenin ölümlerinin ardından sevenleri, "Birbirlerini çok sevdikleri için ölümde bile ayrılmadılar." şeklinde teselli bulmaya çalıştıklarını söyledi. Sakallı çiftinin altıncı torunu öğretmen Soydan Sakallı, dedesinin, 1974'te Kıbrıs Barış Harekâtı'nda sol ayağından yaralandığını ve güçlükle yürüdüğünü ifade etti. Soydan Sakallı, dedemin vefat haberini alınca çok üzüldük. Üzülmemesi için nineme söylemedik. Ancak bir gün aradan sonra ninem de öldü. Kader onları ölürken bile yalnız bırakmadı." şeklinde konuştu.

Dedesinin futbola olan düşkünlüğünün hiç bitmediğini aktaran Soydan Sakallı, "Hamitköyspor'un maçlarını kaçırmazdı. Hayvanları da çok severdi. Bu nedenle 10 yıla yakın çobanlık yaptılar." diyerek Hamit dedenin hayat dolu biri olduğunu dile getirdi.

13 torun sahibi "paşa ve nene" çiftinin ölümleri Hamitköy'de büyük üzüntü yarattı. Bir gün arayla düzenlenen cenaze törenlerine çiftin sevenlerinden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

Sakallı çifti önceki gün, bir gün arayla yan yana Hamitköy Mezarlığı'na defnedildi. -

Bu haber toplam 1991 defa okunmuştur
73 Yıllık Evli çifti ölüm 1 günlüğüne ayırdı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans