Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
7. Avtepe Medoş Lalesi Festivali büyük ilgi gördü
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 14:57

7. Avtepe Medoş Lalesi Festivali büyük ilgi gördü

“7. Avtepe Medoş Lalesi Festivali” ikinci gününde de vatandaşlardan büyük ilgi gördü

Yenierenköy Belediyesi tarafından organize edilen, 7. Avtepe Medoş Lalesi Festivali ikinci gününde de halktan büyük ilgi gördü. Cumartesi günü çeşitli etkinliklerle başlayan festival, dünkü etkinliklerle sona erdi.


Festivalin kapanış günü, Derince Kültür Derneği Küçükler Halk Dansları Topluluğu gösterisi ile başladı. Sinevizyon gösterisinin ardından konserler gerçekleşti.
Türkiye’den gelen ses sanatçısı Bülent Ünal’ın ardından Murat Göğebakan ve Kıbrıslı sanatçı Örge Volkan birlikte sahne aldı.
Konser öncesi festivale katılan Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre kısa birer konuşma yaptı.
Karpaz bölgesi halkını değerlerine sahip çıktığı için kutlayan Tatar, dünyaya seslenerek Kuzey Kıbrıs’ın cennetten bir parça olduğunu söyledi.
Tatar “bu cennete hep birlikte sahip çıkalım” diyerek “kültür en büyük zenginliğimizdir, çünkü biz iyi eğitim görmüş, dünya görmüş, ülkesini seven, vatanını ve bayrağını seven güzel insanlarız” dedi.
Libya ve Japonya’nın yaşadıkları acıları halka paylaşmak istediğini söyleyen Tatar, “bizim bu mutlu günümüzde bu acıları da paylaşmak istiyorum” diye konuştu.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre de konuşmasında 9 Mart’ta Bahar Bayramı’nın kutlandığını hatırlatarak, dün de yine Karpaz bölgesinde Derince’de gerçekleştirilen Nevruz Bayramı kutlamasına katıldığını belirtti.
Töre, Türkiye’den gelenlerle burada eskiden beri yaşayan Kıbrıs halkının bir bütün ve kardeş olduğunu söyledi. Türklerin bu topraklara 1571 yılında geldiğini belirten Töre “kimimiz de 1974 sonrası geldik ancak hepimiz burada biriz, beraberiz, bütünüz” diye konuş<tu.
Yeni Erenköy Belediye Başkanı Özay Öykün de Türkiye’den gelen ses sanatçılarına plaket sundu.
Festival daha sonra konserlerle sona erdi.

Bu haber toplam 11932 defa okunmuştur
7. Avtepe Medoş Lalesi Festivali büyük ilgi gördü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans