Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizmci Sami Güdenoğlu kalp krizi geçirdi
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 15:03

Turizmci Sami Güdenoğlu kalp krizi geçirdi

Tanınmış turizmci KTHY yüzünden kalp krizi geçirdi

Ülkemizin tanınmış turizmcilerinden, Zümrüt Turizm ve Seyahat Acentesi Sahibi Sami Güdenoğlu, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) batışıyla yaşadığı sıkıntılar nedeniyle önceki gün kalp krizi geçirdi.
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 35 yıllık turizmci Güdenoğlu’nun durumunun iyi olduğu ifade edildi.
KIBRIS’a geçirdiği kalp krizinin KTHY’de yaşadığı sıkıntıların birikimi olduğunu anlatan Güdenoğlu, “Bunları yaşamayan anlamaz. Yaşayanlar çektiğimiz acıları çok iyi anlar. Bir de bizim çektiğimizin daha fazlasını KTHY çalışanları çekiyor. Onlar ne yapsın. İnsanların sağlıkları bozuldu” dedi.
KTHY’nin kapatılmaması için sürekli çalışanlara destek verdiğini ifade eden Güdenoğlu’na bu hafta içerisinde anjiyo yapılacak.
Kuruluşundan bu yana sürekli milli hava yolu olan KTHY ile çalıştığını, müşterilerini diğer uçak şirketleriyle seyahat ettirmediğini anlatan Güdenoğlu, “KTHY’nin batışından sonra mağdur olanların arasındayım. KTHY çalışanlarına desteğim sonuna kadar devam edecek” dedi.
KTHY’nin batırılmasındaki esas faktörün ülkeye gelen diğer özel hava yollarının uçuş saatlerinin KTHY’deki uçuş saatleri ile ayni saate konmasından kaynaklandığını iddia eden Güdenoğlu, “Haksız rekabetten dolayı KTHY’yi batırdılar. Milli hava yolu, haksız rekabete dayanabilmek için çeşitli fedakarlıklar yapmasına rağmen kurtarılmamıştır” dedi.

“Çalışanlar büyük mağduriyet yaşıyor”

Sokağa atılan KTHY çalışanlarının durumlarının içler acısı olduğunu ve büyük mağduriyet yaşadıklarını da anlatan Güdenoğlu, hükümetin şu anda oyalama politikası yürüttüğünü söyleyerek, çalışanların bu konuda daha dirayetli ve birlik içinde olmalarını istedi.
KTHY çalışanlarına seslenen, birlik ve beraberliklerini bozmamalarını isteyen Güdenoğlu, “Ya hep beraber, ya hiçbiri” demeleri halinde başarıya ulaşacakları tavsiyesinde bulundu.
Güdenoğlu, hükümetin bu atmosferi ortadan kaldırmak için çalışanların aralarından bazılarına mavi boncuk dağıtıldığını ve kendilerine “Kurulacak hava yoluna sizi alacağız. Siz de arkadaşlarınızı ayarlayın. Onların eylemlerine katılmayın. Ortada gözükmeyin” diyerek perde arkası oyunlar oynandığını iddia ederek, KTHY’nin eski çalışanlarını uyardı.

500 bin Euro’luk dava açıyor

Maddi ve manevi zarara uğradığını söyleyen turizmci Sami Güdenoğlu, KTHY’nin batışından sorumlu tuttuğu kişi ve kurumlara tazminat davası açacağını açıkladı.
Güdenoğlu, KTHY’nin kapatılmasına sebep olan KKTC yöneticileri, KTHY yöneticileri ve KTHY ile ortaklık anlaşması yapan ve mükellefiyetlerini yerine getirmeyerek turizmcileri zarara sokan Atlasjet Havayolları, Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı’na 500 bin Euro’luk tazminat davası açacağını söyledi.
Güdenoğlu, “KTHY kapatılmadan tarifeli seferlerle her gün Ankara, haftada 2 gün Trabzon, haftada 2 gün Kayseri ve hafta 2 gün de Gaziantep uçuşları bulunmaktaydı. Ancak, Atlasjet uçmaya başladığı zaman bu uçuşları gerçekleştiremedi ve dolayısı ile ilgili uçuşlara yapacağımız organizasyonlarımızı iptal etmek durumunda kalarak ilgili uçuşlara yatırmış olduğumuz paralarımızı kaybettik. Hala kaybettiğimiz paramızın akıbetinin ne olduğu ve bu paraların nerede kullanıldığı bilinmiyor. Paralarımızın ne zaman geri ödeneceği konusunda halen bir bilgi sahibi değiliz” dedi.

Bu haber toplam 15602 defa okunmuştur
Turizmci Sami Güdenoğlu kalp krizi geçirdi Haberi

YORUMLAR
mesnevi turizm
borcunu ödesin
sami güdenoğlu bizden doğu tur için araç aldı ve ödemiyor.kul hakkı ile öte tarafa gitme sami bey mesnevi ye borcunu öde telefonlarımızı aç bariii kıbrısın adını karalama
17 Ekim 2012 Çarşamba Saat 18:16

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans