Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Azerbaycan’ın Ünlü Sanatçısı Sevda Alakbarzade Daü’de
22 Mart 2011 Salı Saat 09:26

Azerbaycan’ın Ünlü Sanatçısı Sevda Alakbarzade Daü’de

Azerbaycanın En Ünlü Sanatçılarından Sevda Alakbarzade İçin Bugün (21 Mart 2011 Pazrtesi), Saat 12:30da, Salamis Bay Conti Resort Hotelde Bir Basın Toplantısı Düzenlendi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Azeri Öğrenci topluluğunun Nevruz kutlamaları için ülkemize davet edilen Azerbaycan'ın en ünlü sanatçılarından sevda alakbarzade için bugün (21 mart 2011 pazrtesi), saat 12:30'da, salamis bay conti resort hotel'de bir basın toplantısı düzenlendi.

DAü Uluslararası İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı tarafından organize edilen Nevruz kutlamalarında konser vermek üzere gelen Sevda Alakbarzade düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek, KKTC'ye gelmekten ve DAü'de konser verecek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu anlattı. Azeri basın mensuplarının da katıldığı basın toplantısında Alakbarzade, Nevruz kutlamalarında öğrencilerle buluşacak olduğu için mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde albüm satışları olan Alakbarzade, DAü'lü öğrencilerle buluşacağını ve DAü'nün sağlamış olduğu olanaklar sayesinde DAü'de okuyan Azeri öğrencilerin Nevruz kutlamalarını doyasıya yaşayabileceğini aktardı.

Hem konser vereceğini hem de Azerbaycan kültüründen şarkılar söyleyerek Azerbaycanı da temsil edeceğini sözlerine ekleyen Alakbarzade, KKTC'den ayrılmadan Kıbrıs kültürüne özgü şarkıları da tanımak ve dinlemek istediğini vurguladı. Basın toplantısında hazır bulunan DAü Halkla İlişkile ve Basın Müdürü Derviş Ekşici, DAü'de öğrenim gören Azeri öğrencilerin ikinci vatanının KKTC olduğunu belirterek her bir Azeri öğrencinin DAü'nün birer evladı olduğunu sözlerine keledi.

Bu haber toplam 11553 defa okunmuştur
Azerbaycan’ın Ünlü Sanatçısı Sevda Alakbarzade Daü’de Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans