Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eski Kthy çalışanları teste tabi tutuldu
22 Mart 2011 Salı Saat 15:10

Eski Kthy çalışanları teste tabi tutuldu

Yeni kurulan ve bu ay sonu veya Nisan ayı başlarında uçması planlanan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’na personel alınması kapsamında eski KTHY çalışanları teste tabi tutuldu.

YDÜ AKM Salonu’nda yer alan ve saat 12.00’de yapılacağı bildirilen test, 12.30’da çalışanların salona alınması ve test kağıtlarının dağıtılmasıyla başladı.

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı testin başlamasının ardından bazı eski çalışanlar testle ilgili sorular sorarken, Hava - Sen Basın Sözcüsü Levent Hafızoğlu ise ayağa kalkarak THY psikologlarına sorular yöneltti.

Hafızoğlu, “Siz bizim psikolojimizi ölçemezsiniz, gidin Ulaştırma Bakanı’nın psikolojisini ölçün” dedi ve elindeki test kağıdını yırtarak salondan çıktı. Salondakiler, Hafızoğlu ile birlikte “birlik mücadele dayanışma” sloganı attı, ancak Hafızoğlu ile beraber dışarı çıkmayarak testi çözmeye devam etti.

Dışarıya çıkışında basını, hükümeti ve bakanlığı eleştiren Hafızoğlu, “eski KTHY çalışanlarının hiçbir yatırımının yapılmadığını, yüzlerine bakılmadığını, aylardır zor durumda olduklarını” kaydetti.

Teste girmek üzere salona gelen eski KTHY çalışanları ise, söz konusu teste dün akşam geç saatlerde çağrıldıklarını, ilk önce bunun şaka olduğunu ancak ciddi olduğunu anlayınca testin yapılacağı yere geldiklerini anlattılar.

Aylardır işsiz ve parasız kaldıklarını, kimsenin durumlarının ne olacağını söylemediğini, evlerine ekmek getiremediklerini, sıkıntılarıyla ilgili muhatap bulamadıklarını ifade eden çalışanlar, bugün girdikleri testin de sonucunun ne olacağını merak ettiklerini, ancak hiçbir bilgileri olmadığını söylediler.

TESTLER…

Yeni şirketin yüzde 10’luk hisseyle ortağı olan THY’nin uzman psikologları tarafından uygulanan “Kendi kendini değerlendirme testinde”, eski KTHY çalışanlarının; eğitim durumları, maddi durumları, gelir düzeyleri, herhangi bir hastalıkları olup olmadığı, psikolojik ya da psikiyatrik bir destek alıp almadıkları soruldu.

“Evet - Hayır” ve “Sorun Tarama Listesi” adı altında 2 şekilde uygulanan testte, “Borçlu olmak sizi endişelendirir mi?”, “Hiç sizin payınıza düşenden fazlasını alıp açgözlülük yaptınız mı?”, “Herhangi bir oyunda hiç hile yaptınız mı?”, “Başkasına ait olan bir şeyi aldınız mı?”, “Garip ya da tehlikeli etkileri olabilecek ilaçları kullanır mısınız?” ve benzeri sorular soruldu.

Sorun tarama listesi testinde ise, kişiye yönelik hastalık, arzular, korkular, sinirlilik, korku, endişe ve benzeri konularla ilgili sorular soruldu.

Bu haber toplam 1754 defa okunmuştur
Eski Kthy çalışanları teste tabi tutuldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans