Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp - Bg Gençlik örgütünden maymunlu gösteri
23 Mart 2011 Çarşamba Saat 15:41

Ctp - Bg Gençlik örgütünden maymunlu gösteri

Başbakanlık önünde “görmem, duymam, konuşmam” imgesiyle bilinen “üç maymunlar” tiplemesiyle eleştirdi.

Temsili “Bakanlar Kurulu”nun “üç maymunlar” olarak temsil edildiği etkinlikte CTP/BG Gençlik Örgütü Genel Başkanı Haşim Kiracıoğlu tarafından okunan basın bildirisiyle tamamlandı.

Kiracıoğlu, “milletvekili transferleriyle yürümeye devam eden” UBP Hükümeti’ni, meşruiyetini kaybettiğini iddia ederek, istifaya davet etti.

Haşim Kiracıoğlu, Kıbrıs Türk toplumunun kendi geleceğiyle ilgili önemli bir süreçten geçtiğini, son iki yıldır ülkede ekonomik ve politik kriz yaşandığını anlatarak, UBP Hükümeti’nin toplumun en geniş kesiminin ortaya koyduğu toplumsal talepleri umursamadığını iddia etti.

Kiracıoğlu, Kıbrıs’ta yaşayan insanlar arasına nifak tohumları ekildiği, Türkiye ve Kıbrıslı Türk toplumlarının arasının fütursuzca açmaya devam edildiğini savunarak, “Bu çatışmacı ilişkiden tüm toplum rahatsızdır ve şikayetçidir” dedi.

“Hükümetin yapmaya en iyi bildiği şeyi yaparak üç maymunları oynadığını” öne süren Kiracıoğlu, “(UBP) toplumsal duyarlılıklara ve kendi kendini yönetme isteklerine gözlerini kapatmayı, yükselen sese kulaklarını tıkamayı ve tabi ki söyleyecek haklı tek sözleri olmadığından susmayı tercih etmektedirler” ifadesini kullandı.

Kiracıoğlu, hükümetin Kıbrıs Türk toplumunu temsil etmediğini ileri sürerek, “toplama verilerle idare edilmeye çalışılan yapının meşruiyetini kaybettiğini” iddia etti.

Kiracıoğlu, Kıbrıs Türk toplumuna yaşatılan kaos ortamına son verilmesi gerektiğini ifade eden ederek, istikrarlı bir düzene ulaşabilmek için öncelikle ekonomik, sosyal, siyasal ve demokratik düzenlemeleri ele alacak ve mutfağı Kuzey Kıbrıs’ta olacak bir programa ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Haşim Kiracıoğlu, ekonomik düzenlemeler için ülke nüfusunun bilinmesi gerektiğini belirterek, ivedilikle nüfus sayımı yapılması ve evlilik dışında vatandaşlık verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Kiracıoğlu, yapısal tüm sorunların toplumun en geniş tabanları tarafından tartışılarak, ülkenin demokratik ve ekonomik sıkıntılarını ele alıp çözüm formülleri geliştirileceği bir anlayışla hareket edilmesinin gerekliliği üzerinde durarak, “Böyle bir program çalışması yapılmadan ve uygulanmadan içerisinde bulunulan krizlerden dayatma paketlerle çıkmak mümkün değildir” dedi.

Türkiye ve Güney Kıbrıs’taki seçimlerin ardından, bu yılın Haziran ayından sonra Kıbrıs sorununun ciddi ivme kazanacağının aşikar olduğunu ileri süren Kiracıoğlu, ivmeni pozitif yönde olması için elden gelenin yapılması gerekliliği üzerinde durdu.

Kiracıoğlu, Kıbrıs Türk toplumunun bu ülkede tam olarak, ancak federal bir çözümle Türkiye, Güney Kıbrıs ve tüm dünyaya karşı iradesini sağlayabilecek ve anlamlandırıp deklere edebileceğini unutmaması gerektiğine işaret ederek, “Yaşadığımız sıkıntılardan gerçek kurtuluşumuz ve toplumsal iradeye sahip olabilmemizin yegane yolu federal Kıbrıs’ın eşit tarafı olmaktır” dedi.

Bu haber toplam 1621 defa okunmuştur
Ctp - Bg Gençlik örgütünden maymunlu gösteri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans