Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
4. Gençlik kurultayı tamamlanıyor
25 Mart 2011 Cuma Saat 16:16

4. Gençlik kurultayı tamamlanıyor

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Dairesi’nin “Sevgi Birbirimize, Barış Hepimize” sloganıyla düzenlediği 4. Gençlik Kurultayı bugün tamamlanıyor.

22 Mart’ta Açık Öğretim Fakültesi’nde başlayan kurultayda, 6 komisyonun 4 gün boyunca çalışarak ürettiği kararlar, bugün genel kurulda son halini alıyor.

Yaklaşık 230 kişinin katıldığı Gençlik Kurultay’ında, “Gençler İçin Risk Oluşturan Sosyal Sorunlarla Mücadele”, “Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma”, “Eğitim ve Öğrenci Sorunları”, “Çevre ve Kent Sorunları”, “Sosyal, Kültürel ve Eğlence Organizasyon” ve “Engelliler İçin Engelsiz Yaşam” konularını irdeleyen komisyonların ürettiği kararlar, delegelerin onayına sunuldu.

Önümüzdeki hafta içinde basına açıklanması beklenen kurultay kararları, Bakanlar Kurulu tarafından da onaylanacak ve en geç 3 ay içinde Resmi Gazete’de yayımlanacak.

EROĞLU: “GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUM”

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, komisyonların kararları genel kurulda görüşülürken, basına yaptığı değerlendirmede, Salı günden beri devam eden kurultayın bugün tamamlanacağını belirterek, Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” sözünden hareket ettiklerini söyledi. Eroğlu, “Bugün gururla görüyorum ki gençlerimiz bu sözü layıkıyla yerine getirmektedir. Onlarla gurur duyuyor ve hepsini yürekten kutluyorum” dedi.

SEVİYELİ TARTIŞMALAR

Komisyonların çok verimli çalıştığını ve bugün başkanları eşliğinde tüm üyelere önerilerini sunduklarını, gayet seviyeli tartışmalar yapıldığını kaydeden Gencay Eroğlu, gençlerin konuşmasını, ışık tutmasını istediklerini, düşüncelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Çok düzeyli bir kurultayın son gününe geldiklerini belirterek, gençlerle gurur duyduğunu yineleyen Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, katılımcılara, görevlilere ve basına teşekkür etti.

Eroğlu, kurultayda çok güzel öneriler hazırlandığını, Gençlik Dairesi’nin bunlarla çalışmalarına devam edeceğini kaydederek, “Geleceğimiz gençlerimizdir diyorsak, önem göstermeliyiz” dedi.

DENETLEME KURULU UYGULAMANIN TAKİPÇİSİ OLACAK

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, kurultayda alınan kararların uygulamaya girmesi için izlenecek yolla ilgili soruya karşılık, kurultaya katılanlar arasında bir Denetleme Kurulu seçileceğini ve takipçi olacağını bildirdi.  Eroğlu, “Bizler buralarda gelip geçiciyiz. Önemli olan bu kararların bizden sonra da uygulanmasıdır. O nedenle denetleme kurulu da çok önemli” diye konuştu.

Bu haber toplam 1804 defa okunmuştur
4. Gençlik kurultayı tamamlanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans