Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm Bakanlığı Web Sitesi borcu nedeniyle kapatıldı!
26 Mart 2011 Cumartesi Saat 11:56

Turizm Bakanlığı Web Sitesi borcu nedeniyle kapatıldı!

Kuzey Kıbrısın Dünyaya Tanıtıldığı, KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığına Ait Site Borcundan Dolayı Kapatıldı

Kuzey Kıbrıs'ın dünyaya tanıtıldığı, KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı'na ait site borcundan dolayı kapatıldı. Sitenin açılması için herhangi bir resmi girişiminde bulunulmaması adada büyük tepkiyle karşılandı.

KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı'na ait 'http://www.northcyprus.cc' sitesi ve Turizm Bakanlığı'nın resmi sitesi 'http://www.turizmcevrekultur.org' servis sağlayıcıya olan borcundan dolayı yayına kapatıldı. Türkiye'den ve diğer ülkelerden Kuzey Kıbrıs'a giden turist sayısının arttırılması ve buranın bir çekim merkezi haline getirilmesi için Türkiye'de 2011 yılının Kuzey Kıbrıs yılı ilan edilmesinin ardından böyle bir olayın yaşanması adada şok etkisi yarattı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan KKTC Turizm eski Bakanı Erdoğan Şanlıdağ, böyle bir olayın Kuzey Kıbrıs turizmini büyük bir sekteye uğratacağını kaydetti. Şanlıdağ, " Tüm Ortadoğu bu yıl turizmini kapattı. Buradaki turistlerin büyük bir kısmı da Türkiye ve KKTC'yi tercih edecek gibi görünüyor. Reklamınız ve internet siteniz kapalıysa bunun bir açıklaması olamaz. Bakanlık sorumludur. Ciddi anlamda turizm yapmak isteğimizin baltalandığını düşünüyorum." şeklinde olaya tepkisini gösterdi.

Cumhuriyet Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer de, "Bu, bizim dışa dönük yüzümüz ise ki, öyle olması gerekir, dışa dönük yüzümüzü karartan bir uygulamadır." dedi. Soyer, "İstediğiniz kampanyayı yapın, servis sağlayıcıya para ödememekten dolayı dışa dönük yüzünüz kapatılıyorsa, sizin dünyaya bakacak yüzünüz yok demektir." ifadelerini kullandı. Bunun bir art niyet olduğunu aktaran CTP Genel Başkanı, "En kötüsü beceriksizliğin daniskasıdır. Bu, kabul edilmezdir. Sayın Bakan kendi oynadığı reklam filmlerini yayınlayacağına sitenin parasını ödemeliydi. Potansiyel turistleri çok negatif etkileyecektir. Bu durum, tüm firmaları ve uluslararası camiayı ilgilendirir. Rum tarafı da bunu herkesten önce dünyaya duyuracaktır" açıklamalarında bulundu.

23 martta kapatılan sitenin ne zaman açılacağı merakla bekleniyor.

Bu haber toplam 14189 defa okunmuştur
Turizm Bakanlığı Web Sitesi borcu nedeniyle kapatıldı! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans