Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dp Gençlik Kolu Genel Sekteri seçildi
27 Mart 2011 Pazar Saat 12:23

Dp Gençlik Kolu Genel Sekteri seçildi

Demokrat Parti (DP) Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu’nun yaptığı toplantıda Gençlik Kolları Genel Sekreterliği’ne Erdem Özçakır getirildi.

DP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Gençlik Kolları Genel Sekreteri Hüseyin Doygunel’in vatani görevde olması nedeniyle, toplantıda oybirliğiyle yerine Erdem Özçakır seçildi.

Özçakır burada yaptığı açıklamada, yeni görevine layık olmak için var gücüyle çalışacağını belirterek, yıllardır üyesi olmaktan gurur duyduğu DP’de, Gençlik Kolları Genel Sekreterliği’ne getirilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özçakır, DP Gençlik Kolları olarak kendi evlerinin efendisi olmak istediklerini her fırsatta dile getirdiklerini, varlıklarına, cumhuriyete, bağımsızlıklarına ve devlete sahip çıkıp, her ne pahasına olursa olsun bu ilkeleri savunmaları gerektiğini belirterek, KKTC Devleti için herkesi çalışmaya davet etti.

DP Gençlik Kolları olarak her zaman sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek, hedefleri ve bu hedeflere yürümek için yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Özçakır, ülkesine sahip çıkan bir partinin gençlik kolları olarak toplumu bilinçlendirme ve varolan sorunların çözümü için yapılabileceklerini göstermek için çalışmalarına daha büyük bir şevkle devam edecekleri dile getirdi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın gençlere her zaman önem veren bir lider olduğuna kaydeden Özçakır, Serdar Denktaş’ın Gençlik Kolları’nın projelerini her zaman desteklediğini ifade etti.

Özçakır, hükümete de eleştirilerde bulunarak, Anavatan Türkiye’nin KKTC’ye yaptığı katkı payının her yıl artmasına rağmen, katkının düzensiz ve disiplinsizce kullanıldığını iddia etti ve bu yaklaşımın devam etmesi durumunda olumsuzlukların süreceğini öne sürdü.

“MERSİN KAPISI AÇILMALI”

DP olarak üreten ve ürettiğini satabilen bir halk olmak istediklerini ifade eden Özçakır, bunun tek yolunun Anavatan Türkiye’nin Mersin Kapısı’nı açmasından geçtiğini kaydetti.

Girdi maliyetlerinin düşmesi, hammadde ve uygulanan gümrük fon ve vergilerin daha da indirilmesinin önemine işaret eden Özçakır, “Mersin Kapısı’nın açılmasının üretim için şart olduğunu, ekonomik çıkışın burada olduğunu gördüklerini” vurguladı.

Bu haber toplam 1948 defa okunmuştur
Dp Gençlik Kolu Genel Sekteri seçildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans