Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bugün olası saat problemine dikkat
27 Mart 2011 Pazar Saat 14:22

Bugün olası saat problemine dikkat

Cep telefonu ve bilgisayarlar başta olmak üzere dijital saatlerinize bugün daha dikkatli bakın.

Bu yıl yaz saati uygulaması, bugün yapılacak Yükseköğretim Giriş Sınavı'na girecek olan öğrencileri aksaklıklardan koruma amacıyla bir gün geç yapılacak. Ancak hayatımızı kolaylaştıran teknolojilerin yaz saati ayarını da bizim yerimize yapıyor olması, bu gecikmeli geçişi çok sorunlu hale getirecek gibi görünüyor.

GÜN BOYUNCA SAAT PROBLEMİ YAŞANABİLİR

Bankacılık işlemlerinden uçak saatlerine, cep telefonu takvimlerinden dev kurumsal bilgisayar sistemlerine hemen her yerde bir gün boyunca 'saat' problemi yaşanacak.

KIBRIS 1 GÜN DAHA BEKLEYECEK

Gündelik işlerimizi organize ederken kullandığımız temel gereç olan cep telefonlarının önemli bölümü, tüm dünyada uygulanan yaz saati değişikliğine kendiliğinden ayak uyduruyor. Dolayısıyla Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan sabah 03:00'te tüm telefonlar saatlerini 04:00'e ayarlayacak. Kıbrıs bunun için bir gün daha bekleyeceğinden, yerel saatimiz 03:00 olmaya devam edecek.

ELLE AYARLAMAK EN SAĞLIKLI ÇÖZÜM

O halde akıllı telefonlarımızı bir günlüğine de olsa elle ayarlamak en sağlıklı çözüm gibi görünüyor. Tüm telefonların ama menülerinde Ayarlar ve/veya Genel ana seçenekleri bulunuyor. Saat ve Tarih ayarları, genellikle bu başlıklar altındadır. Öncelikle yapılması gereken, varsa eğer, telefonunuzun otomatik yaz saati ayar işlevini devre dışı bırakmaktır. Bıraktıktan sonra elle ayar yapabilirsiniz

Bu haber toplam 1821 defa okunmuştur
Bugün olası saat problemine dikkat Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans