Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst, Devlet tiyatro binaları yapıcaz
27 Mart 2011 Pazar Saat 15:32

Dürüst, Devlet tiyatro binaları yapıcaz

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, KKTC’de tiyatro sanatının ileriye gitmesi için her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Dürüst, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tiyatro sanatına hizmet veren herkese sanata olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

Dürüst, yıllardır Devlet Tiyatroları’nın salon ihtiyacının giderilemediğini, bununla ilgili olarak en kısa zamanda tiyatro sanatçılarına ve tiyatro severlere layık bir salonun hizmete girmesi için çalışmaların süratle devam ettiğini söyledi.

“Devlet Tiyatroları sanatçıları, çalışacakları bir salonlarının olmaması nedeniyle çalışmalarını bakanlık binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleştirmektedirler ki bu durum bizim gurur duyacağımız bir durum değildir” diyen Dürüst,  var olan eksikliğin en kısa zamanda giderilmesi için gerek TC Devlet Tiyatroları Müdürlüğü gerekse TC Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile ciddi bir diyalog ve işbirliği içerisinde olduklarını vurguladı.

Bugünün değerinin sadece bugünle sınırlı kalmaması gerektiğini söyleyen Bakan Dürüst, bundan sonraki çalışmalarında tüm kurum ve kuruluşların gelişmesi ve kalkınması için tüm katkıyı vereceklerini kaydetti.

Tiyatro sanatçılarının sanata yaptıkları katkılarının kutsal olduğunu ve bu katkıların zor şartlarda yapıldığının da farkında olduklarını dile getiren Dürüst, sanatçıların, sanatı daha ileriye götürebilmek, toplumun daha aydın yarınlara gidebilmesi için ışık elçileri olduğunu söyledi.

Toplumların ileriye gitmesi için sanatın her dalına büyük önem verilmesi gerekliliğini de vurgulayan Bakan Dürüst, bütün tiyatro sanatçılarının gününü kutlayarak, bakanlık olarak sanatın gelişmesi için gerekli olan tüm adımların atılacağını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 11839 defa okunmuştur
Dürüst, Devlet tiyatro binaları yapıcaz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans