Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefke Stöleri, Maddi Destek Amaçlı Çalışma İçin Cengiz Topel Hastanesi’Ni Ziyaret Etti
05 Şubat 2016 Cuma Saat 15:00

Lefke Stöleri, Maddi Destek Amaçlı Çalışma İçin Cengiz Topel Hastanesi’Ni Ziyaret Etti

Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütü temsilcileri, Cengiz Topel Hastanesi’ni ziyaret etti.

OKTAY: “HASTANEYE KOYABİLECEĞİMİZ KATKIYI TESPİT EDECEĞİZ... GÜZELYURT’A TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE YAPILDIĞI ANDA CTH POLİKLİNİK OLUR”

Lefkoşa, 5 Şubat 16 : Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütü temsilcileri, Cengiz Topel Hastanesi’ni ziyaret etti.

Hastaneye maddi destek konusunda çalışma yapmak amacıyla düzenlenen ziyarette, hastane gezildi, bilgi alındı.

BRT’ye konuşan Lefke Platformu Koordinatörü Teoman Oktay, hastaneyi maddi olarak ne gibi bir katkı koyabilecekleri hakkında ön tespit yapmak için ziyaret ettiklerini belirterek, hastanede öncelikle doktor eksikliği bulunduğunu, ve doktor bulamayanların hastaneye gelmediğini söyledi.

Oktay, siyasilerin “Cengiz Topel Hastanesi’ni kapatmayacağız” söylemlerini eleştirerek, Güzelyurt’a tam teşekküllü bir hastane yapıldığı anda, Cengiz Topel Hastanesi’nin poliklinik seviyesine düşeceğini savundu.

Oktay şöyle dedi:

"Cengiz Topel Hastanesi Sağlık Bakanlığı’nın kuruluşu şemasında 2. Basamak Hekimlik Hizmeti veren bir hastane olarak yer alır. Bu çerçevede en az 25 doktorun Cengiz Topel Hastanesi’nde görev yapması gerekmektedir. Şu anda hastanede 5 doktor mevcuttur.  Cengiz Topel seviyesinde bir hastanenin Güzelyurt’a yapılmasıyla en az 25-30 doktorun da orada görev yapması gerekecektir. Bölgeye bir hastane için yeterli sayıda doktoru gönderemeyen Sağlık Bakanlığı ikinci hastane için doktoru ve ekipmanı nerden bulacak?"

Lefke Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Vehit Nekipzade de hastanenin geliştirilmesiyle ilgili yaptıkları çalışmaları anlatarak, fiziki altyapı, koğuş sisteminden oda sistemine geçilmesi, alet eksikliği konularını süratle çözüme ulaştırmak için uğraştıklarını söyledi.

Nekipzade, bölgede öğrenci sayısıyla birlikte artan nüfusa dikkati çekerek, Cengiz Topel Hastanesi’ne bölgenin ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Lefke Belediye Meclis Üyesi Naciye Özesat, narenciye üreticisi Ahmet Öksüz, Lefke Kadınlar Konseyi üyesi Gültan Bayramoğlu ve Avukat Özgün Öykün de söz alarak Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılmasına izin vermeyeceklerini, bu konuda yapılan mücadeleyi destekleyeceklerini söylediler.

              

Bu haber toplam 12321 defa okunmuştur
Lefke Stöleri, Maddi Destek Amaçlı Çalışma İçin Cengiz Topel Hastanesi’Ni Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans