Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kktcell den 500 Fidan
28 Mart 2011 Pazartesi Saat 12:39

Kktcell den 500 Fidan

Kuzey Kıbrıs Turkcell ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde Gençlik Orman’ına 500 fidan daha dikti.

Lefkoşa Sanayi Bölgesi yakınında olan Geçlik Ormanı içerisindeki Turkcell Koruluğunda yapılan bugünkü fidan dikimi etkinliği, Orman Dairesinin desteği;  Kuzey Kıbrıs Turkcell Futbol Ligi temsilcileri, medya mensupları, Anafartalar Lisesi ve Bülent Ecevit Lisesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti. Etkinliğe, Orman Dairesi Müdürü İrfan Tansel Demir, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Behram Kamer ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Direktörü Günay Çerkez de katıldı.

Ağaçlandırma çalışmasında kuraklığa dayanıklı türlerden hibrit demir ağacı, okaliptüs, yabani zeytin ve halep çamı kullanıldı.

Kuzey Kıbrıs Türkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kuruluşundan itibaren 60 binden fazla fidanla adanın yeşillendirilmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Orman Dairesine katkılarından dolayı teşekkür eden  Fellahoğlu, ağaçlandırma çalışmasının örnek teşkil etmesi temenni etti.

Orman Dairesi Müdürü İrfan Tansel Demir ise, son yıllarda yaşanan küresel iklim değişikliğine bağlı olarak KKTC’de kuraklığın artması nedeniyle  yeşillendirme çalışmalarının öneminin daha da arttığını ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yeşillendirme çalışmalarına öncülük yapan kurumlardan olduğunu dile getiren Demir, yeşillendirme çalışmalarına katkılarından dolayı Turkcell’e teşekkür etti.

Ağaçlandırma ve dikilen ağaçların bakımının sadece Orman Dairesi tarafından yapılmasının imkansız olduğunu ifade eden Demir, özel kuruluş ve halkın desteğinin çok önemli olduğunu kaydetti.

Bu haber toplam 13560 defa okunmuştur
Kktcell den 500 Fidan Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans