Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefke Bölgesindeki 14 Yerleşim Yeri Hat Kopmaları Nedeniyle Elektriksiz
06 Şubat 2016 Cumartesi Saat 10:00

Lefke Bölgesindeki 14 Yerleşim Yeri Hat Kopmaları Nedeniyle Elektriksiz

Güneşköy Trafo 66 Kw yüksek gerilim iletim şebekesi toprak hattının koparak 11 Kw’lik orta gerilim havai hattının üzerine düşerek onu da koparması sonucu Lefke bölgesinde 14 yerleşim yeri elektriksiz kaldı. Elektrik Kurumu, olumsuz hava

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE TAMİR SÜRESİNİN 24 SAATİ BULABİLECEĞİ BELİRTİLDİ

Lefkoşa, 6 Temmuz 16 : Güneşköy Trafo 66 Kw yüksek gerilim iletim şebekesitoprak hattının koparak 11 Kw’lik orta gerilim havai hattının üzerine düşerek onu da koparması sonucu Lefke bölgesinde 14 yerleşim yeri elektriksiz kaldı. Elektrik Kurumu, olumsuz hava koşulları nedeniyle tamir süresinin 24 saati bulabileceğini açıkladı.

Elektrik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, Trafo 66 Kw yüksek gerilim iletim şebekesi toprak hattının kopması sonucu meydana gelen arızanın tamiri için 10.22’den itibaren Yeşilyurt, Gaziköy, Doğancı, Taşpınar, Çamlıköy, Lefke, Gemikonağı, Bağlıköy, Bademliköy, Yeşilırmak ve Yedidalga’ya elektrik verilemiyor.

Kopan hattın Gaziveren, Güneşköy ve Aydınköy’e elektrik sağlayan 11 Kw orta gerilim havai hattının üzerine düşerek bu hattı da koparması sonucu, ilgili yerlerde de saat 08.00’den itibaren elektrik kesintisi oldu.

Elektrik Kurumu, hava koşullarının olumsuzluğu nedeniyle hatların tamir süresinin uzayabileceğini belirterek, arızanın tamiri için 24 saatin gerekebileceğini açıkladı.

Bu haber toplam 12365 defa okunmuştur
Lefke Bölgesindeki 14 Yerleşim Yeri Hat Kopmaları Nedeniyle Elektriksiz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans