Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulutoğluları, Yüksek katlı binalar şehirlerin prestijidir
28 Mart 2011 Pazartesi Saat 17:44

Bulutoğluları, Yüksek katlı binalar şehirlerin prestijidir

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, şehirlerin gelişimi ve modernizasyonunun bir vizyon işi olduğunu ifade ederek, bu anlamda yüksek kat izinleri konusunda herkesin ileriyi düşünerek karar vermesi gerektiğini söyledi.

Bulutoğluları, son günlerde Girne’ye gökdelen yapılacak olmasıyla başlayan tartışmaların gereksiz olduğunu savunarak, dünyanın her şehrinde yüksek katlı binalar bulunduğunu belirtti.

Şehirlerin simgeleri arasında birçok ihtişamlı binanın bulunduğunu, bu binaların şehirlerin prestiji olduğunu, hatta bazı şehirlerin bu binaları ile tüm dünya tarafından bilindiğini belirten Bulutoğluları, gerek ekonomik, gerek iş, gerekse de turizm alanlarında gökdelenlerin tüm dünyada kabul gördüğünü, KKTC’deki gibi garip karşılanmadığını ifade etti. Bulutoğluları, New York’ta Empire States, Dubai’de Burj al Arab ve Malezya’da Petronas kulelerinin bu konuda iyi birer örnek olduğunu belirtti.

Lefkoşa’da yüksek kat izni konusunda kendilerinin esnek bir tutum sergilediklerini, bu sayede de son derece modern ve dikkat çeken otellerin başkent Lefkoşa’ya kazandırıldığını anımsatan Bulutoğluları, Lefkoşalıların bu yapılardan rahatsız olmadığını, hatta Lefkoşa’nın yeni bir çehre kazandığı için takdirle karşılandığını kaydetti.

“LEFKOŞA’DA YÜKSEK KATLI BİNALARA KAPILARIMIZ AÇIK”

“Girne’ye yüksek katlı yatırım yapmak isteyen işadamlarına Lefkoşa’da kapıların açık olduğunu ve yatırım düşüncesi olursa her zaman yardımcı olabileceğini” belirten Bulutoğluları, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’a da seslenerek, Girne’nin geleceği adına yüksek kat izinleri konusunda daha pozitif düşünmesini istedi.

Bu haber toplam 11765 defa okunmuştur
Bulutoğluları, Yüksek katlı binalar şehirlerin prestijidir Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans