Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vekillere mini etek yasağı getirildi
29 Mart 2011 Salı Saat 01:08

Vekillere mini etek yasağı getirildi

Rusyada milletvekilleri için hazırlanan yeni yönetmelik mini etek ve dekolte yasağı getiriyor

Rus milletvekilleri ve yardımcıları, yakında mini etek giymelerini de yasaklayan yeni bir kurallar bütününe riayet etmek zorunda kalacak.

Yeni yönetmelik, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'da çalışan herkesi kapsıyor. Vekillerin yardımcıları ve diğer çalışanlar da kurallara uymak zorunda.

Kurallar, 'resmi, açık olmayan,temiz, düzenli' kıyafetler tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor, bu da çoğu kadın milletvekilinin giymeyi tercih ettiği mini eteklerin ve dekolte bluzların sonu anlamına geliyor.

Kurallar, Duma personelinin gazetecilerle temasının minimuma indirilmesini ve soruların basınla ilişkiler bölümüne yönlendirilmesini de öngörüyor.

Devlet Başkanlığı yolsuzlukla mücadele komitesinin talimatıyla hazırlanan yeni yönetmeliğe göre, ayrıca vekiller birbirleriyle konuşmaları sırasında 'nezaketsizlikten' ve 'küstahlıktan' uzak duracak.

Duma, 1990'larda gürültülü ve hatta bazen yumruklaşmalı oturumlarıyla meşhurdu. Ancak çok sayıda milletvekilinin oturumlara düzenli olarak katılmamasıyla Duma eski hararetini kaybetmiş durumda.

Bu haber toplam 11784 defa okunmuştur
Vekillere mini etek yasağı getirildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans