Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gencay Eroğlu İstanbulda toplantıya katıldı
29 Mart 2011 Salı Saat 11:37

Gencay Eroğlu İstanbulda toplantıya katıldı

26 Mart 2011 Cumartesi günü İstanbul Küçükçekemece Belediyesi Sefaköy Kültür Merkezindeki Uluslar arası Festivaller Derneği Toplantısına KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlunun kızı Gencay Eroğluda katıldı.

Eroğlu, yaptığı açıklamada Türkiye'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek "Ben yıllardan bu yana bu derneğin çalışmalarına KKTC'yi temsilen katılmaktayım. Festivaller KKTC'nin uluslar arası boyutta tanıtımı anlamında çok önemli. Bu arada Türkiye'deki tüm festivallerden mutlaka KKTC'den ekip istemelerini bekliyoruz. Çünkü böylece KKTC diğer ülke bayrakları ile bir arada o festivalde yer alıyor. Festivallerle bir çok ülke KKTC'yi öğrenmiş oluyor. Ayrıca bu festivallere katılan ekiplerimiz diğer ülkelerden bir çok ülke genci ile çok iyi arkadaşlıklar ve dostluklar kuruyor. Bizleri sürekli festivallerine davet edenlere de teşekkür ediyorum. Mesela Keşan bizleri her yıl kendi festivaline davet ediyor. 5 yıldan bu yana Keşan Kültür ve Turizm Festivali'ne ekiplerimiz katılıyor. Bu nedenle ben Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'a ve festival organizasyonunu gerçekleştiren tüm arkadaşlara ve ayrıca bizleri festivallerine davet eden tüm belediyelere de teşekkürlerimi sunuyorum"dedi.

Eroğlu,Uluslar arası Festivaller Derneği Toplantısı'nda tüm festivallerin KKTC'den bir ekip davet edilmesi konusunda alınan tavsiye kararı için de tüm üyelere teşekkür etti.

Eroğlu, son olarak babası Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun, sağlık durumunun iyi olduğunu ve Türk halkına selam ve saygılarını gönderdiğini de belirtti.

Eroğlu'na Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından bir plaket verildi.

Eroğlu, KKTC'den arkadaşı Özlem Kadirağa'nın doğum gününü de bir pasta ile kutladı.

Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
Gencay Eroğlu İstanbulda toplantıya katıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans