Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LAÜ de Grev
18 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 11:09

LAÜ de Grev

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ)’de çalışanların ihtiyat sandığı yatırımlarının yapılmaması nedeniyle grev başlattıkları, hükümetin ise grevin kaldırılması için birkaç saat içinde ilgili hesaba 600 bin TL yatıracağı bildirild

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, üniversite rektör ve mütevelli heyeti başkanlarıyla bu sabahki toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, bir yıldır İhtiyat Sandığı paralarının yeterince yapılmaması üzerine LAÜ’de bu sabah grev başladığını kaydederek, Maliye Bakanlığı’yla iki günlük yoğun mesai sonrasında çalışanların İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılacağını ifade etti.

Dürüst, ilgili hesaba yatırılacak 600 bin TL’nin sadece İhtiyat Sandığı amaçlı kullanılacağını belirterek, birkaç saat içinde paranın hesapta olacağını söyledi.

“EYLEM DAHA FAZLA SÜRMEMELİ”

Üniversitelerin imajı açısından eylemin daha fazla sürmemesi gerektiğini belirten Dürüst, “Hiçbir zaman emekçilerin alın terlerinin karşılığına bir zarar getirmeyiz. Çalışanların hakları mutlaka hükümetimiz tarafından korunacaktır” ifadelerini de kullandı.

Bu haber toplam 11556 defa okunmuştur
LAÜ de Grev Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans