Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye de polislere pusu 120 ölü
07 Haziran 2011 Salı Saat 10:36

Suriye de polislere pusu 120 ölü

Suriye devlet televizyonu, ülkenin kuzeybatısındaki Cisr El Şukur kasabasında silahlı gruplar tarafından öldürülen polislerinin sayısının 120ye yükseldiğini duyurdu.

Televizyon, silahlı kişilerin kasabadaki bir güvenlik noktasına saldırısında ölenlerin sayısının 82'ye yükseldiğini kaydetti.

Saldırıya uğrayan polis merkezindeki çok sayıda sivilin de çatışma sırasında hayatını kaybettiği ve bölgede bugün meydana gelen olaylarda 38 sivilin öldüğü kaydedildi.

Cisr Eş Şuğur bölgesinde çatışmaların devam ettiği ve askeri eğitim aldığı öne sürülen silahlı grupların çok sayıda resmi binayı ateşe vererek tahrip ettikleri bildirildi.

Televizyondan daha önce yapılan açıklamada, güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında çıkan çatışmalarda 80 polisin öldüğü kaydedilerek, bir güvenlik noktasına düzenlenen tek saldırıda ise en az 37 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiği belirtilmişti.

Böylelikle şimdiye kadar Sidr El Şukur kasabasında ölen polislerin sayısı 120'ye yükselmiş oldu.

SURİYE ENFORMASYON BAKANI MAHMUD:''CİSR EŞ ŞUĞUR'DAKİ TERÖRİST GRUPLARA YÖNELİK HER TÜRLÜ YÖNTEM KULLANILACAK''

Suriye Enformasyon Bakanı Adnan Mahmud, Cisr Eş Şuğur bölgesindeki terörist gruplara karşı her türlü yöntemin kullanılacağını söyledi.

Suriye Devlet Televizyonuna açıklama yapan Mahmud, ''İdlib kentine bağlı Cisr Eş Şuğur bölgesinde çok sayıda silahlı teröristin bulunduğunu ve terörist gruplara karşı her türlü yöntemin kullanılacağını'' belirtti.

Bölgede operasyonların devam ettiğini ve Cisr Eş Şuğur'un abluka altına alındığını ifade eden Mahmud, güvenlik ve istikrarın tekrar sağlanması için her türlü yöntemin kararlılıkla uygulanacağını kaydetti.

Çok sayıda terörist ile karşı karşıya olduklarını ve bu kişilerin sivilleri kalkan olarak kullandığını savunan Mahmud, teröristlerin askeri eğitim almış olduklarını ve otomatik, silahlar, el bombaları ve dinamitler kullandıklarını bildirdi.

Bölgeden kaçan ve televizyonun canlı yayınına telefonla bağlanan bazı kişiler, kamu kurumlarında çalışan bazı kişilerin birkaç günden beri binalarda abluka altında tutulduklarını, silahlı gruplarca öldürülen kişilerin ağır biçimde tahrip edilmiş cesetlerinin çeşitli noktalara asıldığını öne sürdüler.

Cisr Eş Şuğur'daki silahlı grupların asker, polis ve devlet görevlilerinin aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi öldürdüğü ve bölgedeki ölü sayısının birkaç yüzü bulabileceği bildiriliyor.

Diğer yandan, bölgedeki silahlı grupların bir polisi idam ettiğini gösteren bir video görüntüsü sosyal paylaşım ağlarında yayınlanmaya başladı. Aynı grupların öldürdükten sonra cesetlerini tahrip ederek Asi Nehri'ne attıkları bazı askerlerin görüntüleri de ülke medyasında yayınlanıyor.

Silahlı grupların bölgedeki bir elektrik santralini havaya uçurmaya çalıştıkları ve bu amaçla bölgedeki bir baraj inşaatından 5 ton dinamit çaldıkları kaydediliyor.

Çatışmaların devam ettiği bölgeye ordu birliği sevk edildiği belirtiliyor.

Bu haber toplam 1917 defa okunmuştur
Suriye de polislere pusu 120 ölü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans