Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ozanköy Pekmez Festivali 10 Haziran da
07 Haziran 2011 Salı Saat 14:36

Ozanköy Pekmez Festivali 10 Haziran da

Ozanköy Pekmez Festivali, 10 Haziran tarihinde başlıyor.

Girne Belediyesi ile Ozanköy Muhtarlığı’nın harup ve yan ürünlerin üretim ve kullanımını teşvik etmek, Ozanköy’ün turistik tanıtımını sağlamak amacıyla bu yıl 3’üncüsünü düzenleyeceği Ozanköy Pekmez Festivali çeşitli etkinliklerle 12 Haziran’a kadar sürecek.

Köy meydanında saat 19:15’te açılış konuşmaları, standların gezilmesi ve pekmez şirası içimiyle başlayacak festivalde, Osman Türkay Kültür ve Sanat Vakfı orta ve liseler arası şiir yarışması ödül töreni, Otantik Kültür Sanat Derneği ile Cranberries Dans Stüdyosu dans ve folklor gösterisi sunacak.

İlk gün Grup Garaj’ın saat 21:00’de köy meydanında vereceği konserle tamamlanacak.

11 Haziran’da saat 18:00’de Ozanköy Futbol Sahası’nda Masterler futbol final karşılaşması ile devam edecek festivalde, saat 19:15’te Girne Genç Sanat Severler Derneği halk dansları gösterisi, 19:30’da Pekmezli Tatlılar Yarışması ve ödül töreni,19:45’te Grup Sonero Drumatic Ritim gösterisi, 20:15’te Orak Kültür Sanat Derneği halk dansları gösterisi, 20:30’da Phoenix Line Club dans gösterisi ve 20:45’te de Girne Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösterisi yer alacak. Konserin 2’nci günü Looney Tones’un saat 21:00’de köy meydanında vereceği konseriyle bitecek.

Festivalin sona ereceği üçüncü gün ise saat 18:45’te harup fidan dikimi, 19:15’te Girne Belediyesi Küçükler Halk Dansları Topluluğu halk dansları gösterisi, 19:40’da Girne Tango Kulübü dans gösterisi, 20:00’de Orak Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi Ahmet Özçaylı Karagöz- Hacivat Kukla gösterisi, 20:30’da Team of Cyprus dans gösterisi yer alacak.

Ozanköy Pekmez Festivali, Grup ‘The Lift Music Band’ın saat 21:00’de köy meydanında vereceği final konseriyle sona erecek.

Girne Belediyesi ile Ozanköy Muhtarlığı, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek festivalle ilgili bugün köy meydanında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Ozanköy Muhtarı Mustafa Uzun, Ozanköy Spor Kulübü Başkanı Metin Uzun ve belediye meclis üyeleri katıldı.

AYGIN

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın yaptığı konuşmada, belediyenin Ozanköy Muhtarlığı ile birlikte düzenleyecekleri pekmez festivalinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

İlk iki festivali Ozanköy Muhtarlığı’nın kendi imkanları dahilinde gerçekleştirdikten sonra köyün belediyeye bağlanmasıyla farklı motivasyon kazanan festivali bu yıl muhtarlıkla birlikte düzenleyeceklerini ifade eden Aygın, harup ve yan ürünlerinin teşvik ve korunmasının önemli olduğunu kaydetti.

Uzun yıllar altyapı sorunu yaşayan köyün belediyeye bağlandıktan sonra köy içi yollarının asfaltlandığı ve köy meydanının da düzenlendiğini belirten Sümer Aygın, bu hizmetlere köy içindeki Çatalkuyu deresinin ıslahını da dahil edeceklerini söyledi.

Her geçen yıl büyüyüp gelişen festivale uluslararası boyut kazandırmak istediklerini ve bunun için hazırlık yaptıklarını da belirten Sümer Aygın, bu kapsamda bir takım projeler ürettiklerini; bunun içerisinde köy evlerinin tümünün beyaza boyanmasının da bulunduğunu kaydetti.

UZUN

Ozanköy Muhtarı Mustafa Uzun da yaptığı konuşmada, köy halkının düzenlenmekte olan pekmez festivalinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şahsi ve köy halkı adına teşekkürlerini sundu.

Bu haber toplam 11782 defa okunmuştur
Ozanköy Pekmez Festivali 10 Haziran da Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans