Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele de 70 Gence arsa dağıtıldı
25 Haziran 2011 Cumartesi Saat 19:45

İskele de 70 Gence arsa dağıtıldı

İskele ilçesine bağlı Boğaziçi köyünde 70 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Boğaziçi köyü Atatürk Büstü önünde gerçekleştirilen tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Törene İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ve İskele Belediye Başkanı Halil Orun da katıldı.

Boğaziçi Köy Muhtarı Nevzat Çakır törende yaptığı konuşmada, gençlerin kendi köylerinde ve ailelerinin yanında ev sahibi olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Boğaziçi köyünde spor kulübü bulunmadığını kaydeden Çakır, bu eksikliğin giderilmesi için İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’ndan yardım talep etti.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, amaçlarının köylerde kent standartlarını sağlamak olduğunu vurguladı.

Topraklara sahip çıkmanın önemine işaret eden Çavuşoğlu, Boğaziçi köyünde eksikliği bulunan spor kulübü binasının yapılması için gereken arsayı sağlama sözü verdi.

Bu arada arsa dağıtma törenine katılan İskele Belediye Başkanı Halil Orun da, spor kulübü yapılmasına yönelik 20 bin Türk Lirası yardımda bulunacağını açıkladı.

Konuşmaların ardından 70 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgeleri verildi.

Bu haber toplam 14237 defa okunmuştur
İskele de 70 Gence arsa dağıtıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans