Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google, Facebook a rakip oluyor
29 Haziran 2011 Çarşamba Saat 09:46

Google, Facebook a rakip oluyor

Dünyanın en büyük internet arama motoru şirketi olan Google, sosyal paylaşım ağı alanında Facebook’a rakip olmak için kollarını sıvadı.

Google’ın ürün yönetimi başkan yardınmcısı Bradley Horowitz, “Google+ hizmetinin Facebook’a benzerlik göstereceğini, resimlerin, mesajların, yorumların ve diğer içeriklerin arkadaş grupları içinde güncelleneceğini” belirtti.

Google+ ayrıca Google’ın harita, görüntü gibi diğer hizmetleriyle iç içe olacak ve insanlara arkadaş grupları içinde sosyal bağlantılarını daha iyi organize etme imkanı tanıyacak.

Massachusetts merkezli Forrester Araştırma şirketinde analist olan Josh Bernoff, “İntihar girişimi olacak şekilde Facebook’tan pay kpamak yerine, Google+ bir niş içinde büyümeyi deneyecek… Bu bağlamda küçük bir başarı gösterme şansları bulunuyor” dedi.

İnternet kullanıcılarının fazla sosyal paylaşım ağlarında giderek daha fazla zaman harcamaları, Google’ın hizmetlerini ve reklamcılık satışlarını artırmaya itiyor. Öte yandan, dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook Mayıs ayıo verilerine göre insanların harcadığı toplam sürenin yüzde 13’ünü işgal ediyor.  ComsScore şirketinin yaptığı araştırmaya göre Google’ın payı yüzde 10.

Bu haber toplam 11032 defa okunmuştur
Google, Facebook a rakip oluyor Haberi

YORUMLAR
bymadak
.
İnşALLAH google daha iyisini yapar. Şu an deneme aşamasında.
08 Temmuz 2011 Cuma Saat 20:41

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans