Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rum Maliye Bakanı istifa edebilir
27 Temmuz 2011 Çarşamba Saat 09:37

Rum Maliye Bakanı istifa edebilir

Güney Kıbrıs’ta ekonomik krizle mücadele etme çerçevesinde hazırlanmak istenen ekonomik önlemler paketi yeni bir krize takıldı.

Maliye Bakanı Bakanı Harilaos Stavrakis’in alınacak önlemlerle ilgili dün bazı hükümet yetkilileri ve siyasi partilerle gerçekleştirdiği toplantı, hükümetin, Mari’deki patlama öncesinde karar verilen birtakım önlemleri iptal etmek istemesi nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandı.

Rum basınına göre, muhalefetin hükümeti “tehlikeli ve sorumsuz politika” yapmakla suçladığı toplantı sonrasında Maliye Bakanı Stavrakis istifayı düşünüyor.

Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu ve AKEL ise siyasi partilerle anlaşmaya varıldığı ve önlemler paketinin hala masada bulunduğu yönünde açıklamalarda bulundu.

Fileleftheros’un haberine göre, toplantıda, Maliye Bakanı Stavrakis’in bazı önlemleri paketten çıkarması üzerine gerginlik yaşandı. Deniz üssündeki patlamanın ardından ek önlemlerin alınmasını isteyen partiler, toplantıyı dondurdu ve DİSİ’den Averof Neofitu ile DİKO’dan Nikolas Papadopulos toplantıyı terk etti.

Politis’in haberine DİSİ Başkan Yardımcısı Averof Neofitu hükümeti “tehlikeli ve sorumsuz politika” yapmakla suçladı. DİKO Başkan Yardımcısı Nikolas Papadopulos ise, Mari’de patlama olmasına yol açan sorumsuzluğun, tüm Güney Kıbrıs ekonomisini havaya uçurma yönünde devam ettiği eleştirisinde bulundu.

Alithia’nın haberine göre ise, Maliye Bakanı Stavrakis, sendikalardan korktuğu için önlemler paketinden vazgeçti.

Bu haber toplam 11046 defa okunmuştur
Rum Maliye Bakanı istifa edebilir Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans