Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyircisiz Maça İlginç Çözüm
18 Eylül 2011 Pazar Saat 07:36

Seyircisiz Maça İlginç Çözüm

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu devrim gibi bir karara imza attı.

Tribünlerin boş kaldığı ve coşkudan yoksun karşılaşmalar futbolumuzda yaşanmayacak. Müsabakaları kadın izleyiciler ile yanlarında anneleri olmak şartıyla 12 yaş ve altı çocuklar hiç para ödemeden izleyebilecekler. Yürürlüğe giren yeni uygulama salı günü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak Fenerbahçe-Manisapor maçıyla birlikte başlayacak.

FUTBOL Federasyonu (TFF) yönetim kurulu, seyircisiz maç oynama dönemini sona erdirdi. Türk futbolunda seyircisiz karşılaşma oynama döneminin bittiğini belirten TFF’nin yaptığı açıklamada, disiplin talimatının ilgili maddelerine uymayan takımlara verilen maçlarını seyircisiz oynama cezasının, gerçekleştirilen değişikliklerin ardından artık uygulanmayacağı kaydedildi.

Dünden itibaren, kuralları ihlal ederek seyircisiz maç oynama cezası alan takımların karşılaşmalarını, kadın izleyiciler ile yanlarında anneleri olmak şartıyla 12 yaş ve altı çocuklar ücretsiz olarak izleyebilecek.

Refakatçi olmadan giremeyecekler

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki veya denetiminde olan sosyal amaçlı çocuk yuvaları ile yetiştirme yurtlarında kalan, korunmaya muhtaç 12 yaş ve altı çocuklar da resmi refakatçileriyle birlikte bu maçları tribünden takip edebilecek.
TFF, konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Dünya futbolunda bir ilk olma özelliğinitaşıyan bu kararla, Türk futbolunda seyircisiz maç oynanmayacak. Tribünlerin boş kaldığı, sessiz ve coşkudan yoksun karşılaşmalar futbolumuzda artık yaşanmayacak. Yapılan değişikliğin neticesinde, talimatnamenin eski hükümlerine göre verilen cezalar da yeni kurallara göre uygulanacak.

Maç hasılatından mahrum kalacak

Yapılan bu değişiklikle, futbolun güzelliklerinin unutulduğu olaylı karşılaşmaların ardından cezalı takımlar, kadınlarımız ve çocuklarımız sayesinde futbolun güzelliklerini ve değerlerini hatırlayacak. Talimatnamenin revize edilen 102. maddesine göre, karşılaşmalar için hiçbir ücret talep edilemeyeceğinden, kuralları ihlal eden kulüpler, maç hasılatından eskiden olduğu gibi yine mahrum kalacaklar.”

Engellileri unutmadılar

SEYİRCİSİZ maç cezasını kaldırarak tarihi bir adım atan Futbol Federasyonu, maçlara engellilerin de alınmasını düşündü. Ancak bazı statların fiziki açıdan yetersiz olduğu göz önüne alınarak, bu fikirden vazgeçildi. TFF bütün statlarda engellilerin rahat maç seyretmesi için özel bir çalışma yapacak ve ardından da bu uygulamaya engelilleri dahil edecek. TFF, tüm statlarda engelliler için özel alanların yapılmasını şart koşacak.

KARARLA İLGİLİ TWITTER GEYİKLERİ


Şekerpare filmi gibi: Şekerpare filmindeki gibi maça çarşafla giren erkekler olur mu? Görevli: Aç yüzünü göreyim. Çarşaflı erkek: Namahremdir. Açamam...
Yabancı madde: TFF’nin kararından önce sahaya atılanlar; telefon, çakmak, ayakkabı... Karardan sonra; ayna, cımbız, ruj...
Çarşaflı erkekler: TFF’nin kararı başörtülü erkek patlamasına yol açar.

Şıklar ve rüküşler: Kameramanlar artık maç yerine 90 dakika güzel kadınları ekrana getirir. Haftanın şıkı, rüküşü seçilebilir.
Ucuz ruj atın: Kızlar, Chanel, Dior, Guerlain gibi pahalı rujları rica ederim sahaya atmayın, marketten alın şimdiden en dandiklerinden, lazım olur.
Kayıp çocuk anonsu: Eyvah eyvah. Statlarda şimdi bol bol 6 yaşlarında bir çocuk kaybolmuştur anaonsu duyacağız.
Kadınlar matinesi: Seyircisiz maçlar out, kadınlar matinesi in.

Fazla peruğu olan: Artık “Fazla peruğu olan var mı” diye sorular çoğalabilir stat önlerinde.
Statta kız
isteyecekler: Eskiden anneler, kızları hamamda seçerdi; şimdi bu görevi statlar üstlenecek.

Bu haber toplam 1854 defa okunmuştur
Seyircisiz Maça İlginç Çözüm Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans