Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sertoğlu KTFF başkanlığını bırakıyor
24 Eylül 2011 Cumartesi Saat 09:32

Sertoğlu KTFF başkanlığını bırakıyor

Futbolda bugün yeni sezona merhaba demeye hazırlanırken futbol Federasyonu Hasan Sertoğlu’ndan kötü haber

Futbolda bugün yeni sezona merhaba demeye hazırlanırken futbol Federasyonu Hasan Sertoğlu’ndan kötü haber

FEDERASYON ÖZEL İŞLERİ AKSATIYOR…

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, tahminlerinden öte federasyon için çok mesai harcamak zorunda kaldığını ve bundan dolyı özel işlerinin aksadığına dikkat çekerek görevi bırakmaya hazırlandığını açıkladı. Sertoğlu, görev süresinin bitmesini beklemeden federasyonu mükemmele yakın bir noktaya getirmesiyle birlikte başkanlıktan ayrılmaya karar verdi

Dünyanın en fazla kitlesi olan futbolun, heyecanı yeni sezonda ülkemizi de sardı.
Taransfere daha bir önem veren takımlar kadrolarını güçlendirirken çalınacak ilk düdükle bugün futbolda yeni sezona “merhaba” diyoruz.
Yeni sezonun ilk gününde futbolun patronu Hasan Seroğlu ile hem federasyonda yaptığı yenilikler, hem yeni sezon hazırlıklarını konuşurken, bu sürecin iş hayatına etkilerini irdeledik.
Herşeyde olduğu gibi son dakika işlerinin sezon açılışının arifesinde lisans çıkarma ve yenileme işlemlerinde de olduğuna tanık olduk Futbol Federasyonu binasında. Takım yöneticileri telaşla eksiklikleri gidrmeye başışırken, federasyon yetkilileri son saatlere yanaşıldığı dakikalarda halen bazı kulüplerin hiçbir işlem için federasyona uğramamasının şaşkınlığı içindeydiler.

Yeni sezon daha heyecanlı olacak
Futbol sezonunun yenilenen bir heyecanla yeniden başlayacağına işaret eden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, futbol sezonunun bu yıl daha güzel geçeceğinin sinyallerinin varolduğunu belirtti.


Takımların yüksek maliyetlerle transferler yapmasını Süper Lig’in heyecanlı geçeceğinin göstergesi olarak gören başkan Sertoğlu, federasyon olarak bu heyecanın artması için gerekli hazırlıkları yaptıklarını kaydetti.


Bu yıl seyircisi de bol bir sezon geçirileceğinden ümitli olan Sertoğlu, geçen sezon artan seyircinin bu yıl daha da çoğalacağı ve daha zevkli maçların oynanacağı görüşünde.

Futbola yenilikler geldi
Geçmişten kalan inanılmaz sıkıntı ve düzensizlikler içinde olan bir federsyonu devraldıklarını ifade eden hasan Sertoğlu, “maddi sorunlar üst üste geldi, federasyonu çökme noktasında devraldık. 9 ayda bir trilyon borç öderken 300 milyara da bina baştan aşağıya tadil edildi” diyerek göreve geldikleri ortamı ve yaptıklarının altını çizdi.
Futbolla ilgili tüm talimatları yenilediklerini de belirten Sertoğlu, Türkiye ile iyi ilişkiler kurduklarını ve ülkedeki futbol altyapısına destek vermeye başladıklarını kaydetti.
Bugüne kadar ülkede olmayan işler yaptıklarını ifade eden Sertoğlu, devletten arazi tahsis ederek bir kamp merkezi için çalışmalara başladıklarını söyledi.


Futbola tüm bu yenilikleri kazandırmaya odaklanırken kendi özel işlerinin aksadığının altını çizen Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, “federasyonu mükemmele yakın bir noktada bırakmak için elimden geleni yapıyorum” dedi.

Sponsölükle futbolun önünü açacak


KKTC’Telsim’in Süper Lig sponsürlüğünün güzel bir olay olduğunu ifade eden Sertoğlu, bu sponsörlüğün futbolumuza fayda sağlayacak yeni gelişmeleri de beraberinde getireceğini kaydetti.
İki sezondan beridir uygulanmayan top sponsorluğunu bu yıl gerçekleştirdiklerini belirten Sertoğlu, tüm liglerdeki maçların iyi kaliteli ve tek tip topla oynanacağını kaydetti.

4 bin futbolculu bilgi bankası
Tüm lisans işlemlerinin yenileneler futbolcu bilgi bankası oluşturulduğunu belirten Sertoğlu, bu bankada futbolcuların fotoğrafları ve her türlü bilginin yer aldığını kaydetti. Dünyada uygulanan sistemi getirdiklerini belirten Sertoğlu, bilgi bankasının sonraki yıllarda hem federasyon hem de kulüplerin faydasına olacağının altını çizdi.
Bilgi bankasının oluşturulması için mevcut personelin gece gündüz çalıştığını, hatta takviye personelle bilgi bankasının içeriğinin tamamlandığını belirten Sertoğlu, 4 binin üzerinde futbolcunun yer aldığı bir bilgi bankasının yaratıldığını açıkladı.

Federasyon, özel işleri aksadıyor
“Bu gibi görevlerin ne kadar zor ve ne kadar sorumluluk gerektirdiğini federasyon başkanı olduktan sonra anladım” diye Hasan Sertoğlu, aldığı görevi en iyi şekilde yapma arzusundan dolayı futbol için müthiş bir mesai harcamak durumunda olduğuna dikkat çekti.
Federasyona harcadığı enerjinin kendi özel işlerini aksattığına vurgu yapan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, bu görevi bırakacağını açıkladı.
Göreve geldikten sonra çok kısa bir sürede büyük işler yaptıklarını kaydeden Sertoğlu, öngördüğü değişimleri gerçekleştirip sistemi oturttuktan sonra bu göreve devam etmeyeceğini vurguladı.
Bu tür görevlerin uzun süreli yapılamayacağını, görevde bulunduğu zamanda anladığını söyleyen Sertoğlu, kalan 3 yıllık görev süresini tamamlamayı beklemeden özel işlerinin aksadığı gerekçesiyle görevi bırakacağını belirtti.

Başkanın sezon mesajı
Futbolda bugün yeni sezona merhaba demeye hazırlanırken Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, HAVADİS HAYAT aracılığıyla yeni sezon mesajında şunları aktardı:
“Futbol takımları, fair play ruhu içinde kalarak, futbolun bir oyun olduğunu, futbolda hiçbir spor dalında bulunmayacak kadar heyecan ve stres olmakla birlikte hoşgörü ve sağduyuyla çıkacak sonucu hazmetebilmelerinin spor ve fotbol için önemli bir başarı olduğğunun bilinciyle hareket etmeli.”

Bu haber toplam 11041 defa okunmuştur
Sertoğlu KTFF başkanlığını bırakıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans