Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünyada 11.11.11 çılgınlığı
09 Kasım 2011 Çarşamba Saat 14:18

Dünyada 11.11.11 çılgınlığı

Unutulmayacak bir gün yaşamaya hazırlananların bir çoğu, takvimlerin 11 Kasım 2011i göstereceği Cuma gününü bekliyor.

Güney Kore'de hamileliğinin sonuna yaklaşan anneler, 11 Kasım 2011'de sezaryen doğum yapmak için hastaneleri doldurdu.


Kore'de 13 haneli vatandaşlık numarasının ilk 6 hanesi doğum tarihinden oluştuğu için Koreli çiftler, doğuma bir ya da iki haftakalmış olsa bile bebeğin bu tarihte dünyaya gelmesi için doktorlardan randevu istiyor.


SEZARYEN DOĞUM İSTEĞİNDE ARTIŞ

Kore'deki hastanelerde sezaryen doğum isteyen annelerin oranının önceki yıllara göre en az yüzde 20 arttığı belirtiliyor.


Kore'deki bir doğum kliniğinin yetkilisi, "Daha önce ocakta doğum yapacak olanlar 1 Ocak'a denk getirmek için bizden randevu isterdi ancak bu kez 11 Kasım için aynı şeyi yaşıyoruz" dedi. 11 Kasım 2011 tarihi evlenecek olan çiftler için de özel bir gün anlamı taşıyor.


ABD'de evlenecek çiftlerin birçoğunun tercih ettiği Las Vegas kentindeki bir seyahat acentesi, bu tarihte evlenecek çiftler için Las Vegas'a özel turlar düzenliyor.


İspanya'da görme engelliler için faaliyet gösteren bir hayır kurumu ise, bu gün için özel bir piyango düzenliyor. Piyango sonucunda her biri 1 milyon avro değerinde 11 ödül dağıtılarak, özel ödül ise 11 milyon avro olacak.


'BÜYÜK UYANIŞ' İŞARETLERİ GELECEK


Bazı sayıbilimciler, metafizikçiler, fizikçiler ve komplo teorisyenleri de bu tarihte insanoğlunun "büyük uyanışı" için bazı işaretlerin geleceğini iddia ediyor. Yeni bir boyuta kapı açılacağına inanan bu grup, "insan bilincinde büyük bir değişiklik" olacağını söylüyor.


Dünyanın dört bir yanından bu inanışa sahip kişiler, internet üzerinden hazırlanan organizasyonla, bulundukları ülkelerde 11 Kasım 2011 tarihinde


Greenwich saatiyle tam 11:11'de bir araya gelerek sessizce oturup "dünya içinde dünyayı" gözlemleyecek.

Bu haber toplam 1716 defa okunmuştur
Dünyada 11.11.11 çılgınlığı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans