Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fiziksel Çekimin Sırları
15 Kasım 2011 Salı Saat 13:32

Fiziksel Çekimin Sırları

Yalnızca seksi olmak yeterli değil aşkta fiziksel çekimi yakalamak en önemli detaylardan biri.

Fiziksel Çekim Aşka Zemin Hazırlar

Psikologlar, fiziksel çekimin bizi karşımızdakine yaklaştırdığını kabul etseler de; bir ilişkiyi ayakta tutanın aşkın getirdiği bir tür sempatiklik olduğunun da altını çiziyorlar. Evet; ilişkilerin başlangıcında genellikle daha şehvetli olduğumuz bir gerçek.

Aradaki bağı güçlendirmek için genellikle tutkuyu kullanıyor fakat ilişkiyi esas güçlü kılacak duygusal bağdan şu ya da bu şekilde uzak duruyoruz. Aslında bu durum; birçok kadının düştüğü yanılgıların başında geliyor. Ancak olgunlaştıkça fiziksel çekimin tek başına yeterli olmadığı fark ediliyor.

Kendinizi Hem Fiziksel Hem Duygusal Açıdan Sevdirmenin Formülü


ABD’de kadın-erkek ilişkileri üzerine araştırmalar yapan ünlü Psikolog Edward E. Jones; karşınızdakine kendinizi hem fiziksel hem de duygusal açıdan sevdirebilmeniz için gerekli olanları belirlemiş.

Psikologa göre eğer, ’Beni olduğum gibi kabul et’ felsefesiyle hareket ediyorsanız, kendinizi yenilemenizin zamanı geldi demek! Ne yazık ki ne kadar seksi, zeki ya da nüktedan olursanız olun, karşınızdakinin bu özelliklerinizi fark etmesi için ekstra bir çaba sarf etmelisiniz. Zira herkes aşka yeteri kadar uyumlu olamayabiliyor ve ne yazık ki her ilişki de farklı yaşanıyor.

Bu haber toplam 11291 defa okunmuştur
Fiziksel Çekimin Sırları Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans