Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vergi dairesi vurgunu, 250 Bin TL
16 Kasım 2011 Çarşamba Saat 09:40

Vergi dairesi vurgunu, 250 Bin TL

Havadis’in kamuoyuna duyurduğu Mağusa Vergi Dairesi’nde ortaya çıkan açığın rakamı gün geçtikçe büyüyor. Maliye Teftiş İnceleme Kurulu’nun raporu bekleniyor, ardından yargı süreci başlatılacak

ARAŞTIRMA SÜRÜYOR… Mağusa Vergi Dairesi’ndeki açığın ortaya çıkmasının ardından Vergi Dairesi Müdürlüğü Maliye Teftiş İnceleme Kurulu’nu göreve çağırdı. İlk başta 200 TL olarak açık saptanırken, araştırma devam ettikçe kaynağın boyutu yarım trilyona ulaştı. Soruşturma geriye doğru gittikçe, meblağ da büyüyor


YARGI SÜRECİ BAŞLATILACAK… Havadis’e konuşan Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz, Maliye Bakanlığı’na bağlı Maliye Teftiş İnceleme Kurulu’nun raporunun tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Kaçmaz, raporun kendilerine ulaşmasının ardından, yasal sürecin başlatılması için savcılığa başvuracaklarını söylediMağusa Vergi Dairesi’nde 200 bin TL’lik açığın boyutu 250 bin TL’ye ulaştı. Mağusa Vergi Dairesi’nde kıdemli teftiş memuru olarak çalışan D.E.’nin hesaplarında ortaya çıkan açık Maliye Bakanlığı’nı harekete geçirmişti. Maliye Teftiş ve İnceleme Kurulu Uzmanları Mağusa Vergi Dairesi’ni mercek altına alırken, bir kişi de kurul tarafından sorgulandı.
D. E. Mağusa’daki görevinden alınarak Lefkoşa’da Maliye Bakanlığı’na bağlı Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne gönderildi.


Maliye Teftiş İnceleme Kurulu görevde…


Olayın ortaya çıkmasının ardından, Vergi Dairesi Müdürlüğü Maliye Teftiş İnceleme Kurulu’nu göreve çağırdı. İlk başta 200 TL olarak açık saptanırken, araştırma devam ettikçe kaynağın boyutu 250 bin TL’ye ulaştı. Soruşturma geriye doğru gittikçe, meblağ da büyüyor.
Mağusa Vergi Dairesi Müdürü Filiz Basrioğlu, olayla ilgili Maliye Teftiş İnceleme Kurulu’nun araştırma yaptığını ve araştırmanın neticesini beklediklerini açıkladı.


Kaçmaz: “Görev yargıya havale edilecek”


Havadis’e konuşan Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz, Maliye Bakanlığı’na bağlı Maliye Teftiş İnceleme Kurulu’nun raporunun tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.


Kaçmaz, raporun kendilerine ulaşmasının ardından, yasal sürecin başlatılması için savcılığa başvuracaklarını söyledi. Kaçmaz, bu aşamada daha uzun konuşmak istemediğini belirtti.


Açık nasıl saptandı?
D.E.’nin, vergi mükelleflerine verdiği evrakla, resmi kayıtlara geçirdiği evraklar arasındaki parasal tutarın birbirini tutmadığı saptandı. Bir başka deyişle, vatandaş ve kuruluşa verdiği evrakla, resmi kayıtlara geçen evraklar arasında ciddi farklar ortaya çıktı.
D.E. isimli kıdemli maliye müfettişinin bu parayı zimmetine geçirdiği üzerinde duruluyor. Maliye Teftiş İnceleme Kurulu raporuna göre yargı süreci başlatılacak.

Bu haber toplam 11411 defa okunmuştur
Vergi dairesi vurgunu, 250 Bin TL Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans