Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan Times Dergisine kapak oldu
18 Kasım 2011 Cuma Saat 00:39

Erdoğan Times Dergisine kapak oldu

Time Degisinin bu ayki sayısında Başbakan Erdoğan kapak oldu.

ABD'nin ünlü dergisi piyasaya yeni çıkacak olan sayısında Asya ve Avrupa'da Erdoğan kapağı ile çıkıyor. Manşetteki söz "Erdoğan'ın Yolu" (Erdoğan's Way). Erdoğan'ın kendi doğru bildiği yolda gittiği vurgulanan haberde, Türkiye'nin bölgesinde Arap baharı için giderek güçlü bir model oluşturduğu belirtiliyor.


KAPAKTA ERDOĞAN VAR


ABD'nin ünlü dergisi TİME piyasaya yeni çıkacak olan sayısında Asya ve Avrupa'da Erdoğan kapağı ile çıkıyor. ABD'de ise teknolojik yenilikleri ele alan bir kapak var.


ERDOĞAN'IN YOLU


Manşetteki söz "Erdoğan'ın Yolu" (Erdoğan's Way). Erdoğan'ın kendi doğru bildiği yolda gittiği vurgulanan haberde, Türkiye'nin bölgesinde Arap baharı için giderek güçlü bir model oluşturduğu belirtiliyor.


İSLAM YANLISI ERDOĞAN


Kapakta ayrıca Türkiye'nin "pro-İslamic" lideri, yani İslam yanlısı lideri Erdoğan(Laik, demokratik ve Batı yanlısı) ülkesini bir bölgesel güç haline getirdi deniyor.


Bu Türkiye modelinin ve Erdoğan'ın izlediği politik çizginin arap baharı için bir model ve örnek olup olamayacağı tartışılıyor.


Türkiye'nin büyüyen ekonomisindeki risklere de dikkat çekiliyor.


KENDİ BİLDİĞİ YOLDA GİDİYOR


Erdoğan'ın gerek ülke içinde gerek bölgede izlediği politikalarla kendi bildiği yolda gittiği belirtiliyor. Türkiye'de askerin siyasetteki gücünü sınırlayarak sivil iktidarın otoritesini pekiştirdiğine de dikkat çekiliyor.


Erdoğan'ın bölgede İsrail'e karşı sert bir politika izleyerek Arap dünyasında büyük sempati ve prestij sağladığıı da belirtiliyor.


Erdoğan'ın Time'a kapak olması Türk başbakanının Avrupa'da ve tüm bölgedeki etkisi açısından önemli bir PR başarısı olarak değerlendiriliyor.


Erdoğan Time Dergisi'ne kapak olan dördüncü lider. Daha önce Atatürk, İsmet İnönü ve Adnan Menderes kapak olmuştu.

Bu haber toplam 11258 defa okunmuştur
Erdoğan Times Dergisine kapak oldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans