Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İran, Türkiyeyi vururuz!
26 Kasım 2011 Cumartesi Saat 22:08

İran, Türkiyeyi vururuz!

İran: Saldırıda ilk hedefimiz Türkiyedeki kalkan olur

İran Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, İran'a karşı olası saldırıda ilk önce Türkiye'deki NATO füze kalkanı sistemini hedef alacaklarını bildirdi.


'BİZ KENDİMİZİ SAVAŞA HAZIRLADIK'


İran'ın Mehr ve SNN ajanslarında yer alan habere göre, Hürremabad şehrindeki Devrim Muhafızları'na bağlı Besiç milislerinin toplantısında konuşan Tuğgeneral Hacızade, Türkiye'de kurulacak NATO füze kalkanı sistemi üzerinden Türkiye'ye yüklendi.


'İLK HEDEFİMİZ TÜRKİYE'DEKİ KALKAN'


İranlı komutan, "Biz kendimizi hazırlamışız ve İran'a karşı bir saldırı oluşursa ilk adım olarak Türkiye'deki füze kalkanı sistemlerini vuracağız ve daha sonra diğer hedeflere yöneleceğiz" diye konuştu


Tuğgeneral Hacızade, "Türkiye'ye yerleştirilecek füze kalkanı sistemi, NATO'nun değil ABD'nin istemi üzerine İsrail'i koruma amacıyla yapılıyor. Onlar, başta Türk halkı olmak üzere dünya kamuoyunu kaldırmak için NATO'un bu işi yapmak istediğini söylüyorlar. Günümüzde Siyonist rejim (İsrail) işlerini ABD adına, ABD ise işleri NATO örtüsü altında yürütmektedir. Buna rağmen Türk halkı bilinçlidir ve biz inanıyoruz ki bu akıllı millet bu komployu önleyecektir. Müslüman Türk halkı, zamanı geldiğinde bu sistemi paramparça edecek" ifadesini kullandı.


Türkiye'deki füze radarı sisteminin 1000 kilometrelik bir alanı kapsayabildiğini söyleyen Hacızade, ABD'nin İran'ın güney kısmı için de Basra Körfezi ülkelerinden birinde başka bir füze kalkanı sistemi oluşturmaya çalıştığını ileri sürdü.

Bu haber toplam 1993 defa okunmuştur
İran, Türkiyeyi vururuz! Haberi

YORUMLAR
Database Bilişim
Zor vurursun
Sen kimsin de Türkiyeyi tehdit ediyorsun. Aba altından sopa gösteriyor aklınca.
27 Kasım 2011 Pazar Saat 15:22

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans