Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney de eylemler başladı
09 Aralık 2011 Cuma Saat 09:38

Güney de eylemler başladı

Güney Kıbrıs’ta ekonomik krize karşı alınan ekonomik tedbirlere ilk tepkiler gelmeye başladı. Çok çocuklu aileler bugün meclise yürürken, sendikalar da salı günü 3 saatlik boykot ve mitinge hazırlanıyor.

Rum radyosu, ekonomik tedbir paketinin sosyal ödeneklerde kesinti öngörmesi nedeniyle üç ve daha çok çocuğu olan ailelerin bugün Rum meclisi önünde eylem yaptığını duyurdu.


Protestolarını taşıdıkları döviz ve pankartlarla dile getiren ailelerin, meclis binasına giren milletvekillerine saldırmaları üzerine gerginlik yaşandığı haber verildi.


Ailelerin protestoları üzerine, çoğu siyasi partinin tedbir paketine verdiği desteği gözden geçirmeye başladığı belirtilen haberde, eylemcilere seslenen Meclis ve EDEK Başkanı Yannakis Omiru’nun bazı yasa tasarılarını incelendiğini, ancak çok çocuklu ailelerin ihtiyaçlarının ciddiyetle dikkate alınacağını söyledi.

Öte yandan, Sağcı İşçi Sendikaları Konfederasyonu (SEK), Solcu İşçi Sendikaları Federasyonu (PEO) ve memur sendikası PASİDİ de salı günü 3 saatlik boykota hazırlanıyor.


Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (OELMEK) de boykot eylemine destek vereceğini açıkladı.  Bu çerçevede OELMEK’e bağlı öğretmenler 10.00-13.30 saatleri arasında ders boykotu yapacak.


Bu arada Larnaka’da bir kadın silahsız banka soydu. Kondea Kooperatif Bankası’na sabah saatlerinde giren 45 yaşlarındaki kadın, veznedeki görevliyi çantasında silah olduğunu söyleyerek tehdit ederek aldığı 5 bin Euro ile kaçtı.

Bu haber toplam 11060 defa okunmuştur
Güney de eylemler başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans