Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
El-Sen Elektrik kesintisine müdahale etmiyor!
19 Ocak 2012 Perşembe Saat 16:01

El-Sen Elektrik kesintisine müdahale etmiyor!

Özelleştirmeye karşı bu sabah süresiz grev başlatılan Elektrik Kurumu’nda grev sürerken, KKTC’nin bazı bölgelerinde elektrik kesintileri yaşanıyor. Kuzey Kıbrıs karanlığa gömüldü

Saat 15.30 itibarıyla grevin başarıyla sürdüğünü, arızalardan kaynaklanan kesintiler nedeniyle ülkenin neredeyse yarısında elektrik olmadığını belirtti.

Teknecik’teki basın açıklamalarından sonra Başbakanlık Müsteşarı Hüdaverdi Aksoy’un kendisini telefonda aradığını ve görüştüklerini kaydeden Kalyoncu, hükümete taleplerini ilettiklerini ve yanıt beklediklerini belirtti.

Grevi gece de sürdüreceklerini, ancak ülkenin elektriksiz kalmasını tercih etmediklerini ifade eden Kalyoncu, hastanelerin elektriksiz kalmaması için yaptıkları öneriyi yineledi. Tuluy Kalyoncu, hükümet eğer şebekenin sendikanın katılımıyla yönetilmesini kabul ederse, görevlendirecekleri elemanların hastane bölgelerindeki arızaların giderilmesini sağlayacağını söyledi.

Kalyoncu, bir soru üzerine, yine bugün aynı gerekçeyle süresiz grev başlatan Tel - Sen’den basın açıklaması için Teknecik’e giden heyetin işyerlerine döndüğünü ve grevlerini mesai saatlerinde orada sürdürdüğünü belirtti.

Bu haber toplam 1969 defa okunmuştur
El-Sen Elektrik kesintisine müdahale etmiyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans