Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
El-Sen Hükümeti dinlemiyor, Eyleme devam !
20 Ocak 2012 Cuma Saat 18:00

El-Sen Hükümeti dinlemiyor, Eyleme devam !

El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu “Elektrik Kurumu’nda başlattıkları direnişi sonuna kadar sürdüreceklerini” belirterek Kıbrıs Türk halkını soğuklarda bırakmaya kararlı.

KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun bugün yaptığı değerlendirme toplantısında aldığı kararın ardından eylem yerinde toplanan üyelerine ve detekçilerine hitaben konuşan Kalyoncu, işbaşı yapmamaları durumunda haklarında disiplin işlemi yapılacağına ilişkin karar alındığını duyurdu.


Kalyoncu, karara uyulmaması durumunda ülkenin elektriksiz kalmaması için her türlü önlemin alınacağının açıklandığına da dikkat çekti.


Santralın yurdışından gelecek kişilerce çalıştırılacağı yönünde de duyum aldıklarını kaydeden Kalyoncu, “santralın toplumun malı olduğunu, toplum adına devleti yönetenlerin  tüm bu girişimlerin sonuç vermeyeceğini, kendileri için bekledikleri sonucu üretmeyeceğini mutlaka anlayacaklarını” savundu.


Kalyoncu, “El Sen üyeleri, kimse ile kavga etmeden ama haklarını da arayan, toplumun varlıklarına sahip çıkarak bu onurlu direnişlerini sürdürmeye kararlıdır. Sonuna dek bu mücadele sürecek. Başka yerlerden çalışan geitirip işletebilirler. Bir ülkeyi kendi çiftliği gibi yönetmek isteyebilirler, bugün bunu mümkün kılabilirler ama bu uzun sürmeyecek. Buna müsaade etmeyeceğiz kararlıyız. Direnişi fiziki anlamda bir mücadeleye hiçbir zaman dönüştürmeden kararlılığımızı da ortaya koyarak, iş koşullarını da dikkate alarak  sonuna kadarmücalemizi sürdürmeye devam edeceğiz “dedi.

Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur
El-Sen Hükümeti dinlemiyor, Eyleme devam ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans