Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
El-Sen, Hükümetle anlaştık
24 Ocak 2012 Salı Saat 15:35

El-Sen, Hükümetle anlaştık

Başbakan İrsen Küçük’ün elektrik konusunda EL-SEN ve TÜRK-SEN yetkilileriyle yaptığı toplantı tamamlandı.

Alternatif detay önerilerin ortaya konulduğu toplantının ardından, saat 17.30’da Bakanlar Kurulu toplanıyor.


TÜRK-SEN ve EL-SEN yetkilileri de bu son gelişmeleri değerlendirmek üzere Teknecik’te üyeleriyle toplantı yapacak.


Başbakan İrsen Küçük, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, EL-SEN Başkanı Tuluy Kalyoncu ve EL-SEN yetkilileriyle yaptığı toplantı, saat 16.45’te tamamlandı.


TÜRK-SEN Başkanı Arslan Bıçaklı toplantının ardından basına yaptığı açıklamada, amaçlarının bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğunu ifade ederek, “amacımız mevcut sorunu çözüp, halkın malına sahip çıkmaktır” dedi.


Son günlerde yaşanan elektrik kesintilerinin sorumlusu olmadıklarını, Teknecik’in özel şirket tarafından çalıştırıldığını kaydeden Bıçaklı, Başbakan ve bakanlarla yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini söyledi.


“Henüz evrak imzalamış değiliz. Ancak 1.5 saat süren görüşmenin şuanda olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Başbakan, Bakanlar Kurulu’nda; biz de üyelerimizle değerlendireceğiz. Daha sonra yine biraraya geleceğiz” diyen Bıçaklı, bu değerlendirmelerin olumlu sonuçlanması halinde, protokol imzalayacaklarını açıkladı.


Bıçaklı bir soru üzerine, sorunun aşılması için alternatif detay öneriler sunulduğunu, bunlarda uzlaşmaları halinde protokol imzalanıp, Teknecik’te devam eden eyleme de son vereceklerini ifade etti.

Bu haber toplam 1583 defa okunmuştur
El-Sen, Hükümetle anlaştık Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans