Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney de barajlar taşıyor
28 Ocak 2012 Cumartesi Saat 14:21

Güney de barajlar taşıyor

Bölgede etkili olan yağışlı hava önceki gün Asprokremmo barajı taştı, bugün Kannaviu barajının, önümüzdeki ay da Güney Kıbrıs’ın en büyük barajı olan Kurri’nin taşması bekleniyor.

Politis; “Şimdi De Kurri... Yeni Hava Sistemi İngiliz” başlıklı haberinde, serin ve yağışlı havanın etkisini kaybedeceği, ancak ülkenin, Pazartesi günü itibarıyla başlayıp hafta ortasına kadar devam edecek; “bugün İngiltere’de etkili olan hava sisteminin etkisi altına gireceğini” yazdı.


Gazete, son yağmurlarla, daha Şubat ayı bile gelmeden; Asprokremmo barajının taştığını, bugün de Kannaviu barajının taşmasının beklendiğini belirtti ve uzmanların; Pazartesi günü başlayacak yağışların da etkisiyle, Şubat sonundan önce; Güney’in en büyük barajı olan Kurri’nin de taşma noktasına geleceğini değerlendirdiklerini yazdı.


Habere göre, şu anda Güney Kıbrıs genelindeki barajlara toplam 82,6 milyon metreküp su toplandı, ay sonuna kadar su miktarının 90 - 95 milyon metreküpe ulaşması bekleniyor. 1 - 27 Ocak’ta Güney Kıbrıs’ta metrekareye, Ocak ortalamasının yüzde 206’sı kadar yağış düştü.

Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
Güney de barajlar taşıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans