Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Komşunun ekonomisi karıştı
30 Ocak 2012 Pazartesi Saat 10:24

Komşunun ekonomisi karıştı

Özel Sektörde De Maaşların Ve Eşel Mobil’in Dondurulması Gündemde

“Rum Çalışma Bakanı İtfaiyeci Rolü Üstlenirken... Çalışma Barışı Pamuk İpliğine Bağlı... Bugün Sendikalarla Gayri Resmi Görüşmeler” başlıklarıyla manşete çıkardığı haberinde, Güney Kıbrıs’taki çalışma barışıyla ilgili önemli bir hafta içerisinde bulunulduğunu belirtti.


OEV’in işverenlere çalışanların maaşlarını ve Eşel Mobil’i bu aydan itibaren dondurma çağrısında bulunduğunu yazan gazete, sendikaların ise bugün OEV’in önerisini geri çekmesi için alacağı önlemleri tartışmak üzere biraraya geleceğini belirtti.


Sendikaların tüm işyerlerinde grev kararı almasının ihtimal dahilinde bulunduğunu kaydeden gazete, Çalışma Bakanı Sotirula Haralambus’un arabuluculuk amacıyla bugün gayri resmi olarak sendikalar, yarın da işverenlerle görüşeceğini kaydetti.


Öte yandan Fileleftheros gazetesi, siyasi partilerin gerek işverenlere, gerekse sendikalara çalışma barışını bozacak hareketlerde bulunmama ve sorunlara diyalogla çözüm bulma çağırısında bulunduğunu belirtti.


DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YEMEK DAVETLERİ İÇİN ÖDENEK İSTİYOR


Politis gazetesi ise Dışişleri Bakanlığının, yemek davetlerinde ve diplomatik heyetlerin ağırlanmasında kullanılmak üzere 552 bin Euro’luk ödeneğin serbest bırakılmasını istediğini belirtti.


2012 yılının ikinci yarısında AB Dönem Başkanlığını üstleneceği için Güney Kıbrıs’taki diplomatik heyetlerin ağırlanmasıyla ilgili ödeneğin arttığını kaydeden gazete, Bakanlığın bu önerisinin bugün Meclisi Ekonomi Komitesinde görüşüleceğini belirtti.

Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
Komşunun ekonomisi karıştı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans