Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp Ve Tdp’den “Ortak Etkinlik”
08 Nisan 2011 Cuma Saat 16:09

Ctp Ve Tdp’den “Ortak Etkinlik”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ile Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 24 Nisan’da “ortak etkinlik” düzenleme kararı aldı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ile Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 24 Nisan’da  “ortak etkinlik” düzenleme kararı aldı. CTP ve TDP’den yapılan ortak açıklamaya göre, Annan Planı’nın onaya sunulduğu ve Kıbrıs Türk halkının büyük oranda evet dediği referandumun yıldönümü dolayısıyla 24 Nisan’da yapılacak etkinliğin şekli pazartesi basın toplantısıyla açıklanacak.

CTP ve TDP’den yapılan ortak açıklamaya göre, Annan Planı’nın onaya sunulduğu ve Kıbrıs Türk halkının büyük oranda evet dediği referandumun yıldönümü dolayısıyla 24 Nisan’da yapılacak etkinliğin şekli pazartesi basın toplantısıyla açıklanacak.

İki partinin bu amaçla saat 10.00’da Meclis’te basın toplantısı düzenleyeceği belirtilen açıklamada, “Kıbrıs sorunu konusunda iki liderin görüşme sürecinde ayak sürüdüğü ve BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi’nin tüm cesaretlendirme çabalarına rağmen çözüme ulaşma noktasında isteksiz davrandıkları” savunuldu.

İç konularda ise UBP hükümetinin hiçbir konuda çare üretemediği ve halktan gelen tüm tepkilere kulak kapattığı belirtilerek, etkinlikte “Kıbrıs Türkü’nün kendi kendini yönetme isteği ile kendi yurdunda söz sahibi olma talebinin” dile getirileceği kaydedildi.

Bu haber toplam 1588 defa okunmuştur
Ctp Ve Tdp’den “Ortak Etkinlik” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans