Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yargı Grevden Darbe alıyor
04 Şubat 2011 Cuma Saat 15:04

Yargı Grevden Darbe alıyor

Sendikal Platform’un eylemleri çerçevesinde 11 Ocak’tan beri Mahkemelerde devam eden süresiz grevden, yargının çok fena darbe aldığını söyledi.

Nolan, grev nedeniyle hukuk davaları görüşülemezken, greve katılmayan personel olduğu için ceza davalarının kısmen görüşülebildiğini söyledi.

Yargının aksamasının herkesi üzebilecek sonuçlar doğurabileceğini ifade eden Nevvar Nolan, pazartesi gününden itibaren Gazimağusa ve Girne mahkemelerindeki personelin de greve gireceğinin açıklandığının hatırlatılması üzerine bundan da yargının yara alacağını belirtti.

Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, mahkemelerin hak arama yeri olduğuna işaret ederek, “Ama hak arayanlar, hak aramak için yola çıkanlara kapıları kapatıyorlar. Bu ne kadar adil, yorum yapmak bize düşmez ama yargı çok fena darbe alıyor” diye konuştu.

Aklıselimin önde olmasını isteyen Nolan, bir soru üzerine, mahkemelerde üç haftadır devam eden grev konusunda hükümetle herhangi bir görüşmesi olmadığını çünkü bunun yanlış yorumlanabileceğini söyledi.

Bu haber toplam 1609 defa okunmuştur
Yargı Grevden Darbe alıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans