Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kktc, Türkiye ve TSK ya bağlılıklarını belirtti
17 Şubat 2011 Perşembe Saat 14:35

Kktc, Türkiye ve TSK ya bağlılıklarını belirtti

Bazı sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Ulusal Direniş Konseyi, “KKTC Devleti, Anavatan Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan bağlılığını” belirtmek amacıyla etkinlik düzenledi.

Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinlikte Anıta çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve basın bildirisi okundu.

Konsey temsilcileri ve üyeleri, etkinlik sırasında KKTC ve TC bayrakları ile “Türkiye Anamız Mehmetçik Canımız”, “Mehmetçik Kıbrıs’taki Barışın Teminatı”, “Biz Ne TC’den, Ne De KKTC’den Vazgeçeriz”, “TC=KKTC El Ele, Bölücüler Utansın”, “Türkiye’nin Etkin Fiili Garantisi Kırmızı Çizgimizdir” yazılı pankartlar taşıdılar.

Basın bildirisini, Mücahitler Derneği Basın Yayın Sorumlusu Hüseyin Alasya okudu.

Ulusal Direniş Konseyi’nin, bundan sonra KKTC Devleti, Anavatan Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan güven ve bağlılığı sarsmaya yönelik söylem ve eylemlere asla kayıtsız kalmayacağına dikkat çekilen bildiride,  bugünkü etkinliğin bunun bir göstergesi olduğu belirtildi.

Halkın KKTC devleti sayesinde barış ve özgürlük içinde, egemen olarak adada varlığını sürdürebildiğine işaret edilen bildiride, “egemenlik sınırlarımızın korunması ve güvenliğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kıbrıs’taki caydırıcı garantör gücü  ve GKK’nın varlığı sayesindedir” ifadelerine yer verildi.

Bildiride, “çatlak seslere rağmen, Kıbrıs Türk halkının ezici çoğunluğunun Anavatanımız Türkiye’ye güveni tamdır. Bizler Türk olmanın, KKTC Devletine Türkiye gibi bir Anavatana ve Türk Silahlı Kuvvetleri gibi bir garantöre sahip olmanın onur ve gururunu taşıyoruz. Türk askerinden başka garantöre güvenmiyoruz” denildi.

“Kıbrıs’ta tek halklılık ve tek egemenliği şiddetle reddetmekteyiz” denilen Ulusal Direniş Konseyi bildirisinde, “hiç bir güç bizleri KKTC devletinden, Anavatanımız Türkiye’den ve Türk askerinin garantörlüğünden ayıramaz, koparamaz” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye ve KKTC’nin ilişkilerinin, “üç beş güdümlünün” provokasyonuyla bozulamayacağı kaydedilen bildiriye şöyle devam edildi:

“Kimse Türkiye’nin, Kıbrıs’ın bütününde var olan, fiili ve etkin garantörlük hakkından geri adım atmasını isteyemez. Yaptıkları provokatif söylem ve eylemlerle, Rumlardan takdir ve alkış alanlar, artık gaflet uykusundan uyanmalıdır. KKTC Devletinin sahipsiz olmadığı gerçeğini görmeli ve yanlış yoldan geç olmadan dönmelidirler”.

Bu haber toplam 13651 defa okunmuştur
Kktc, Türkiye ve TSK ya bağlılıklarını belirtti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans