Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasipoğlu, Artık miting açıklamalarına son verilmeli
10 Şubat 2011 Perşembe Saat 15:34

Hasipoğlu, Artık miting açıklamalarına son verilmeli

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, 28 Ocak mitinginin ardından Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden yapılan açıklamalara artık bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun “basın önünde tartışmanın bir yararı olmayacağı” yönündeki açıklamalarını desteklediğini belirtti.

BRT’de katıldığı bir programda vatandaşlara çağrıda bulunan Hasipoğlu, “Bazı provokatörlerin oyununa gelmeyin... Anavatan’a küfretmeyin” dedi.

Kıbrıs konusunun geldiği bu kritik aşamada Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilişkilerinin hayati önem taşıdığına işaret eden Hasipoğlu, “Bugün oynanan senaryo aynen 2004’teki oyuna benziyor. Benim korkum apar topar bir planı bize dayatmalarıdır. Önce bizi bir birimize düşürmeyi deneyecekler ardından da geleceğimizi tehlikeye atacak bir planı dayatacaklar” diye konuştu.

Konuşmasında tartışmaların başlangıç noktası olarak gösterilen Ekonomik Paket’e yönelik değerlendirmelerde de bulunan Hasipoğlu, bu paketin yeni bir şey olmadığını Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında benzeri protokollerin sürekli imzalandığını söyledi.

Hasipoğlu, “bu protokollerin birini 2006’da Ferdi Sabit Soyer de imzaladı. Başbakan olduğu dönemlerde Eroğlu da benzeri paketlere imza koydu. Küçük de farklı bir şey yapmadı. Ben tüm paketleri inceledim iddia edildiği gibi bunlarda dayatma bir unsur yok” dedi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, ülkede verimliliği artırmak adına bir kamu reformunun gerekliliğine dikkat çekti.

Hasipoğlu, kamuda düzenlemeler yapılırken reel sektörün de mutlaka desteklenip güçlendirilmesi gerektiği üzerinde durdu ve bu hedefe turizm üzerinden gidilebileceğini vurguladı.

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
Hasipoğlu, Artık miting açıklamalarına son verilmeli Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans