Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu-Sen Terfi taleplerini Küçük ve Tokel e iletti
14 Şubat 2011 Pazartesi Saat 20:11

Kamu-Sen Terfi taleplerini Küçük ve Tokel e iletti

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), kamu çalışanlarının başta terfi konuları olmak üzere bazı taleplerini bugün Başbakan İrsen Küçük ile Çalışma ve Sosyal Güvenli

İki sendikanın başkanları ve yöneticileri, Başbakanlık’ta saat 17.30’da Başbakan İrsen Küçük’le bir araya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel’in de yer aldığı görüşmede, Başbakanlık ve Çalışma Bakanlığı bürokratları da hazır bulundu. Görüşmenin başında basına görüntü alma olanağı sağlanırken, açıklama yapılmadı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş imzasıyla Başbakan İrsen Küçük’e hitaben yazılan ve basına da dağıtılan yazıda, taleplere yer verildi.

44/2006 sayılı yasaya göre bir üst derece kadroları hiç açılmayan kadroların açılarak, Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı’ndan yetki yazıları ivedilikle çıkarılarak, en geç Eylül 2011’e kadar tüm sınavların sonuçlandırılması istenen yazıda yer alan diğer talepler özetle şöyle:

“Bakanlıkların Kuruluş İlkeleri Yasası çerçevesinde ek kadroda kadrolanan 900 civarındaki çalışanın asıl kadrolara geçirilmesi ve yılsonu gelmeden Kamu Görevlileri Yasası 72. madde 2. fıkra (A) bendine göre bir üst derece münhalleri açılarak terfi imkanı sağlanması;

Tüm işlemlerin en geç Eylül 2011’e kadar bitirilmesi için ilgili bakanlık ve kurumlara genelge yazılması;

Merkezi Cezaevi’ndeki çalışanların terfileriyle ilgili sorunun çözülmesi için işbirliği yapılması;

Geçici ve sözleşmeli ebe ve hemşirelerin de vardiya ve düzensiz mesai hakkından yararlanması ve Anayasa ve yasalara aykırı olan durumun ortadan kaldırılması.”

Bu haber toplam 1901 defa okunmuştur
Kamu-Sen Terfi taleplerini Küçük ve Tokel e iletti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans