Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Kktc ve AB ilişkilerini değerlendirdi
15 Şubat 2011 Salı Saat 13:20

Küçük, Kktc ve AB ilişkilerini değerlendirdi

Başbakan İrsen Küçük Avrupa Birliği ile yatırımlar açısından son bir yılda oldukça önemli gelişmeler olduğunu söyledi.

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’ni ziyaret ederek merkezin çalışmaları hakkında bilgi alan Başbakan Küçük, Avrupa Birliği uyum yasaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başbakan Küçük, hükümeti döneminde Avrupa Birliği kriterlerini esas alan ve aralarında 7 tane de yasanın bulunduğu 40’a yakın yasal düzenlemenin yapıldığını anlattı.

“Toplumun beklentisi olan kamunun verimliliğinin artırılması konusundaki çalışmalar Ulusal Birlik Partisi hükümeti dönemine denk düşmüştür” diyen Başbakan, bu konuda hazırlanan yasanın sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin bilgisine sunulacağını söyledi.

Başbakan Küçük, sözkonusu yasanın hazırlanmasında Avrupa Birlği ve özellikle de İngiltere’nin teknik katkısınının alındığını kaydetti.

Meclise sevkedilen 4 yasanın yanısıra Bakanlar Kurulu’nda bekleyen iki yasa daha bulunduğunu belirten Küçük, bazı birinci etap yasaların tamamlanmak üzere olduğunu; Avrupa Birliği biriminin ikinci etap yasaların çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Başbakan Küçük, yapılan yasal düzenlemelerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uygulanan izolasyonların ve ambargoların kaldırılmasında büyük yardımı olacağını düşüncesi içerisinde olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 14411 defa okunmuştur
Küçük, Kktc ve AB ilişkilerini değerlendirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans