Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Narenci İhracatında Kdv yok artık
25 Şubat 2011 Cuma Saat 16:55

Narenci İhracatında Kdv yok artık

Maliye Bakanı Ersin Tatar, ülkenin geleceğini kurtarmak adına köklü reformların yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Tatar, bugün, beraberindeki bir heyetle Güzelyurt’u ziyaret ederek, esnaf ve üreticilerle vergi konusunda bilgilendirme toplantısı yaptı.

Güzelyurt Oteli Toplantı Salonu’nda üreticiler ve esnafla görüşen Bakan Tatar’a, Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Kaçmaz ile ilgili müfettiş ve muhasipler eşlik etti.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan’ın da hazır bulunduğu toplantıya bölgenin üretici örgütleri katıldı.

Toplantıda, katılımcılar; vergilendirme sistemi, yapılan yeni düzenlemeler, götürü usulü vergilendirme, KDV oranları gibi konularda bilgilendirildi ve ilgili sektörlerin sıkıntıları dinlenerek, değerlendirildi.

TATAR

Maliye Bakanı Ersin Tatar toplantının açılışında yaptığı konuşmada, götürü usulü vergilendirmenin Güzelyurt’ta olduğu gibi diğer birçok bölgede de bazı sorunlara köklü çözüm getireceğine inanç belirtti.

Tatar, Güzelyurt’un en önemli sektörü olan narenciyede ihracat noktasında bundan böyle KDV ödenmeyeceğini ifade etti.

Alınan tedbirlerin ve yapılan çalışmaların ülkenin geleceğini kurtarmak adına yapılan köklü reformlar olduğunu ifade eden Tatar, ekonomik reformların yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Bakan Tatar, Anavatan Türkiye’nin katkılarıyla bütçe açıklarının giderek kapandığına da işaret ederek, geriye kalan kaynakların, KKTC’nin ekonomisinin güçlenmesi, reel sektörün önünün açılması ve verimliliğin artması için değerlendirileceğini kaydetti.

Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
Narenci İhracatında Kdv yok artık Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans