Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dev-İş 2 Mart ta nerelerde Grev de
25 Şubat 2011 Cuma Saat 17:03

Dev-İş 2 Mart ta nerelerde Grev de

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev - İş), 2 Mart’ta yapılacak “2. Toplumsal Varoluş Mitingi” nedeniyle grevde olacağı işyerlerini açıkladı.

Dev - İş Genel Başkanı Mehmet Seyis yazılı açıklamasında, “Türkiye hükümeti tarafından dayatılıp UBP Hükümeti’nin işbirliğiyle uygulamaya konulan yıkım paketine karşı başkaldırılarının büyüyerek sürdüğünü” kaydetti.

“Dayatmalar sonucu ekonomik güçleri geriletilip, alım güçlerinin düşürüldüğünü toplu iş sözleşmeleriyle elde ettikleri tüm haklar gasp edilirken, bir yandan da bu dayatmalara karşı direndikleri için AKP yetkililerinin hakaretlerine maruz kaldıklarını” savunan Seyis, “hükümetin halka yapılan bu hakaretleri kınamak yerine neredeyse alkışlamasının ise bu süreçteki en büyük ayıp olarak ortada durduğunu” öne sürdü.

Seyis, Başbakan İrsen Küçük’le Sendikal Platform’un bugün yaptığı görüşmenin, “2 Mart Toplumsal Varoluş Mitingi’ne duyulan ilginin düşmesine yönelik bir şov olduğunun görüldüğünü” ileri sürerek, Başbakan’ın paketi geri çekmekle ilgili adım atmadığını, nüfusu da bilmediğini tekrarladığını iddia etti.

“Kıbrıslı Türkler; böyle bir yönetimi de, talimatla yönetilmeyi de hak etmediği gibi kabul da etmeyecektir” diyen Mehmet Seyis, dayatma ve hakaretleri sineye çekmelerinin beklenmemesini istedi.

Dev - İş Genel Başkanı Seyis, “2. Toplumsal Varoluş Mitingi’nin birinciden daha yığınsal gerçekleşmesi” hedefi ile, federasyon ve bağlı sendikalar Devrimci Genel-İş, Emek-İş, Petrol-İş ile kardeş sendikaları Mağusa Türk Genel - İş’in 2 Mart’ta saat 08.00 itibarıyla grev uygulayarak saat 10.00’da Lefkoşa’da eski Peyak binaları önünde toplanarak mitinge katılacaklarını bildirdi.

Seyis, grevde olacakları işyerlerini şöyle açıkladı:

“Gazimağusa Belediyesi, Girne Belediyesi, Gönyeli Belediyesi, Dikmen Belediyesi, Yeni Boğaziçi Belediyesi, Kıbrıs Türk Petrolleri, Yenidüzen gazetesi, Dörtrenk Matbaacılık, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, okul kantinleri, bazı bankalar ve kamu işyerlerindeki çeşitli daireler.”

Bu haber toplam 11049 defa okunmuştur
Dev-İş 2 Mart ta nerelerde Grev de Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans